Mecz dobrze ułożył się gospodarzom

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2022 07:26

Zgoda Malec wygrała na swoim boisku z Zatorzanką Zator 3:1.

W 2. minucie Jaromin wjechał z piłką w pole karne i uderzył na bramkę. Golkiper obronił, ale dobitka Kowalskiego była skuteczna. W 20. minucie bramkarz wybił piłkę na przedpole. Trafiła ona do Jaromina, który umiejętnie przelobował Kukiełkę.

Później po rzucie rożnym i strzale głową Pindela gola konraktowego zdobyła Zatorzanka. W 70. minucie padł gol na 3:1. Kowalski zagrał do Jaromina. Ten wszedł w szesnastkę i skutecznie uderzył z 11 metra na bliższy róg.

,,Kontrolowaliśmy mecz i mieliśmy mnóstwo sytuacji bramklowych. Nasza skuteczność to jakaś masakra. Wiele meczów można byłoby obsłużyć tymi okazjami. Nie zmienia to jednak faktu, że mocno przeważaliśmy” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Mecz zaczął się dla nas  źle, bo szybko straciliśmy gola. Musieliśmy się otworzyć. Dużo przebywaliśmy na ich połowie i graliśmy dobrze. W drugiej połowie znów popełniliśmy błąd i rywal zdobył kolejnego gola i historia tego spotkania się skończyła. Na tle A Klasy Zgoda ma na prawdę dobrą drużynę” – powiedział Piotr Balonek, trener Zatorzanki Zator.

Niedziela 1 maja Zgoda Malec – Zatorzanka Zator 3:1
Bramki: 1:0 Kowalski (2.), 2:0 Jaromin (20.), 2:1 Pindel, 3:1 Jaromin (70.)

Zgoda Malec: Zieliński, S. Drebszok, Tarashchyk, Flisek, Tomala, Sokół (60. R. Drebszok), Chwierut, Oczkowski, Kowalski (82. Górkiewicz), K. Drebszok (80. Lekki), Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.

Zatorzanka Zator: Kukiełka, Szymonik, Balonek, K. Celej, Mika, Pindel, Leszczyński, Kwiatkowski (70. Stanek), Biel (55. A. Celej), Żak, Kowalczyk. Trener: Piotr Balonek.