Re-Plast Unia wyszła zwycięsko z potyczki z Lotosem PKH Gdańsk – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   5 stycznia 2020 22:39

Re-Plast Unia wygrała u siebie z Lotosem PKH Gdańsk 3:1. Gospodarze wygrali zasłużenie, choć były momenty dla nich trudne.

W 1o. minucie goście zostali osłabieni. Kontuzji nabawił się ich pierwszy bramkarz. W 11. minucie powody do zadowolenia mieli jednak właśnie przyjezdni. Rozhkov odebrał krążek na lewym skrzydle Rašce i zagrał do Jelakova. Ten uderzył po ziemi z bakhandu. Saunders nie zdołał go wybronić.

W 18. minucie Studziński dobrze interweniował przy strzale zza niebieskiej linii Šaura. W 19. minucie Meidl podał zza bramki do Trandina. Ten strzelił z bliska, lecz prawidłowo zachował się bramkarz.

W 23. minucie trochę zagubił się pod bramką Šaur. Próbował to wykorzystać Naróg. Na posterunku był Saunders. W 31. Popov uderzył na lewy róg. Łyżwą krążek odbił golkiper. W 33. minucie biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania. Ustawiony z prawej strony od bramki Trandin zagrał wzdłuż bramki. Dobrze na krążek najechał Meidl i umieścił go w siatce. W 39. minucie po składnej akcji Lotosu PKH spomiędzy bulików strzelił Krasovsky. W bardzo dobrym stylu złapał go bramkarz Re-Plastu Unii.

Błędu nie ustrzegł się natomiast Studziński. Nie zamroził gumy po strzale Raški. Wykorzystał to Krzemień pakując ją do siatki. W 46. minucie groźnie z bakhandu uderzył Meidl. Tym razem bramkarz Lotosu PKH nie pomylił się. W 49. minucie Havlik poradził sobie z trzema rywalami, ale nie znalazł sposobu na kanadyjskiego bramkarza oświęcimskiego klubu. W 50. minucie ten sam zawodnik wykazał się dużymi umiejętnościami i refleksem broniąc strzał i dobitkę Vitka.

W 53. minucie Zatko obsłużył dobrym podaniem Koblara. Słowieniec strzelił z nadgarstka. Studziński wyłapał. W 59. minucie większość kibiców biało-niebieskich wstała, by żywiołowo kibicować swoich faworytów. Wtedy to Šaur strzelił z lewego bulika. Jeden z zawodników Re-Plastu Unii zasłonił golkipera, który nie interweniował.

Niedziela 5 stycznia Re-Plast Unia Oświęcim – Lotos PKH Gdańsk 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Bramki: 0:1 Jelakov – Rozhkov – Golovin (10.49), 1:1 Meidl – Trandin – Przygodzki (5/4) (32.18), 2:1 Krzemień – Raška – Piotrowicz (42.36), 3:1  Šaur – Wanat (58.33).

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Zaťko, Pretnar, Koblar, Kalan, S. Kowalówka (2) – Šaur, Bezuška, Meidl, Trandin, Przygodzki – Luža, Wanacki, Malicki, Wanat, Themár – P. Noworyta, M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raška. Trener: Nik Zupančič.

Lotos PKH  Gdańsk: Fučík (od 9.58 Studziński) – Bilčík (2), Havlík (2), Smal, Polodna, Vítek – Tieslukiewicz, Krasovsky, Jelakov, Rozhkov (4), Golovin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta (2), Marzec – Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Mocarski, Popov (2). Trener: Marek Ziętara.