Obniżka lotów Pulsu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 czerwca 2021 12:56

Puls Broszkowice przegrał na wyjeździe z Strumieniem Polanka Wielka 2:8. Od pewnego czasu zespół przyjezdny notuje słabsze wyniki.

W 17. minucie Brzeziński zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego. W 25. minucie akcję prawym skrzydłem przeprowadził Grubka. Po jego dograniu gola strzałem głową zdobył Gałgan. W 43. minucie Antecki otrzymał podanie od Gałgana i pokonał bramkarza.

W 58. minucie padł gol na 4:0.  Zacentrował  Brzeziński. Skutecznie głową strzelił Gałgan. W 65. minucie jeden z zawodników Strumienia zagrał ze środka na 11 metr. Tam skutecznością wykazał się Antecki.

W 75. minucie Janik miał sytuację sam na sam z bramkarzem. Nie strzelał, lecz podał do Michała Barciaka, który skierował piłkę do pustej bramki. W 77. minucie strzelec gola zagrał futbolówkę za obrońców, a Janik wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem.

W 87. po przebitce Jarzyny z bramki cieszył się Antecki. W 89. minucie do głosu wrócili gospodarze. Jarzyna otrzymał piłkę od Brzezińskiego i skierował ją do siatki. W doliczonym czasie gry po wrzutce kolegi z zespołu gola strzałem z woleja zdobył Grubka.

„Dały nam się we znaki mecze rozegrane w krótki odstępie czasu. Jestem bardzo zadowolony ze skuteczności, bo co mieliśmy strzelić, to strzeliliśmy” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

„To był blamaż w naszym wykonaniu. Rywal był od nas lepszy pod każdym względem. Po prostu piłkarsko zostaliśmy w busie. Zabrakło nam zupełnie ambicji. Po tym, jak zapewniliśmy sobie utrzymanie, dzieję się u nas coś złego” – powiedział Jakub Jończyk, trener Pulsu Broszkowice.

Niedziela 6 czerwca Strumień Polanka Wielka – Puls Broszkowice 8:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Brzeziński (17.), 2:0 Grubka (25.), 3:0 Antecki (43.), 4:0 Gałgan (48.), 5:0 Antecki (65.), 5:1 Michał Barciak (75.), 5:2 Janik (77.), 6:2 Antecki (87.), 7:2 Jarzyna (89.), 8:2  Grubka (90+)

Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Trawkowski, Hamerski, Zimnal, Drabczyk, Ryszka, Romanek (70. Jarzyna), Brzeziński, Grubka, Antecki, Gałgan (78. Kała). Trener: Łukasz Jasek.

Puls Broszkowice: Strzelecki (75. Ryszka), Szewczuk, Marcin Barciak, Żak, P. Kumor (46. Stachura), J. Wanat, Jończyk, M. Wanat, S. Krompiec (50. Ł. Kumor), Michał Barciak (75. Bąk), Janik. Trener: Jakub Jończyk.