Dla obu klubów był to ważny mecz. Wygrał Górnik

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 czerwca 2021 10:40

We Włosienicy spotkały się dwie drużyny, dla których punkty zdobyte lub ich strata są są kwestiami bardzo ważnymi. Górnik wygrał 2:0.

Górnik ma dość bezpieczną, ale jeszcze nie pewną, więc w każdym meczu musi walczyć o trzy punkty, by nie pozwolić na zniwelowanie przewagi. Sygnał jest jedną z czterech drużyn bezpośrednio zagrożonych spadkiem, więc każdy zdobyty punkt jest bardzo ważny.

W tym meczu strzelali faworyci. W 58. minucie K. Jędrusik wymanewrował trzech rywali i zagrał na 11 metr do Brańki. Ten zdobył gola na 0:1. W  65. minucie na prawej stronie piłkę przejął Brańka, a później przeszedł trzech rywali i znalazł sposób na bramkarza.

„Szkoda, że przegraliśmy. Uważam, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem. Mojej drużynie ciężko się grało. Mieliśmy duże problemy kadrowe i to zaważyło na naszej postawie. Zabrakło nam rezerw” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

„W pierwszej połowie mieliśmy problem zawiązaniem. W drugiej akcji złapaliśmy odpowiedni rytm i mogliśmy wygrać wyżej” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Niedziela 6 czerwca Sygnał Włosienica – Górnik Brzeszcze 0:2 (0:0)

Bramka: 0:1 Brańka (58.), 0:2 Brańka (65.)

Składy
Sygnał Włosienica: Jarosz, Pacyga, Oczkowski, Ludwinek, Mondry, Krzemień, Walczak, Pacyna, Augustyn (85. Płachta), Sulkiewicz, Stachura (55. Kot). Trener: Daniel Zaborowski.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Baraniak, D. Jędrusik, Walus, Kozieł, Brańka (70. Salepa), Piwowar (77. Żmuda), Sojka, Czerwik (70. Witek), K. Jędrusik, Kawczak (63. Michalik). Trener: Wojciech Włodarczyk.