LKS Jawiszowice skończył rundę jesienną z kompletem punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 listopada 2017 22:01

LKS Jawiszowice wygrał z Nadwiślaninem Gromiec 6:3.

Wynik otworzyli gospodarze. W 8. minucie po wrzutce Szymonika Herman dograł piłkę do Korczyka, a ten w swoim stylu, czyli przewrotką pokonał bramkarza rywali. W 19. minucie Pyrlik otrzymał futbolówkę od Korczyka i sprawdził umiejętności Księżarczyka. Golkiper Nadwiślanina tym razem poradził sobie z interwencją.

W 27. minucie było 2:0. Z bocznego sektora boiska Bartula dograł do Pyrlika. Zawodnik LKS Jawiszowice był skuteczny i oddał dobry strzał na dalszy róg. W 30. minucie przyjezdni pokazali, że nie przyjechali do Jawiszowic tylko się bronić. Pactwa zagrał do Szlęzak, który uderzył ba bramkę. Futbolówka przeleciała pod pachami Smoka i wpadła do siatki. Goście na odpowiedź przeciwnika czekali tylko trzy minuty. Wtedy to Korczyk obsłużył dobrym, podaniem Hermana, a ten oddał dobry strzał. Piłka „powędrowała” pod poprzeczkę.

W drugiej połowie kibice również obejrzeli sporo goli. W 55. minucie gospodarze wygrywali już 4:1. Korczyk po podaniu Hermana przelobował Księżarczyka. Piłka odbiła się od słupka, lecz napastnik poprawił swój strzał. Później po kontrze i indywidualnej akcji gola zdobył Wierzbic. W 57. minucie mogło być 4:3,gdy Wierzbic zagrał krótko do Ślęzaka. Ten trafił jednak w poprzeczkę.

W 66. minucie rzut rożny wykonywał Pyrlik. Główkował Korczyk. Zawodnik Nadwiślanina na krótko zażegnał sytuację, gdyż wybił piłkę, która zmierzała do siatki. Futbolówka trafiła jednak pod nogi Bartuli. Doświadczony zawodnik nie miał problemu ze zdobyciem gola na 5:2. W 71. minucie Pactwa strzelił gola na 5:3. Wynik spotkania ustalił Korczyk.

Sobota 11 listopada LKS Jawiszowice – Nadwiślanin Gromiec 6:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Korczyk (8.), 2:0 Pyrlik (29.), 2:1 Szlęzak (30.), 3:1 Herman (34.), 4:1 Korczyk (55.), 4:2 Wierzbic (61.), 5:2 Bartula (66.), 5:3 Pactwa (61.), 6:3 Korczyk (90.)

LKS Jawiszowice: Smok, Grabczyński, Nalepa, Bartula (77. czerwona za dwie żółte), Szymonik (85. Kocoń), Hankus (70.Wykręt), Kuźnik, Tworek (żółta), Herman, Pyrlik (żółta), Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.

Nadwiślanin Gromiec: Księżarczyk, Zejma (żółta), Zajas, Zmarzły, Stefański (45. czerwona za dwie żółte), Wierzbic, Adamczyk (20. Waligóra), Bogacz, Nędza, Szlęzak(85. Kaszuba), Pactwa.