Bzdety – parytety

Paweł Wodniak  |   Publicystyka  |   9 stycznia 2011 11:39
Udostępnij

Polityk wcale nie musi być inteligentny. Świadczy o tym chociażby fakt, że kandydaci na posłów wcale nie muszą przechodzić testów na inteligencję. A szkoda, bo może wtedy nie wypuszczaliby takich gniotów, jak ustawa parytetowa.

Bardzo dobrze, że kobiety się pchają do władzy. Przykład Zatora pokazuje, że są w tym skuteczne. Podobnie jest w sąsiadującym z oświęcimskim powiecie wadowickim. Tam to aż roi się od samorządowców w spódnicach.

O tym, kto ma zasiadać w radzie lub na fotelu włodarza decydują wyborcy. Nie sądzę, by kierowali się wyborem płci, a jeśli już, to nieliczni. Ustawa parytetowa w wielu miejscowościach Polski przy kolejnych wyborach spowoduje chaos. Bo cóż się stanie, gdy w danym społeczeństwie kobiety najzwyczajniej nie będą chciały kandydować do rad? Będą łapanki, by przepisom prawa stało się zadość?

Przykłady Zatora (rada miejska) czy Brzeszcz (burmistrz) pokazują, że parytety potrzebne nie są. Przykłady niektórych ustaw pokazują, że testy na inteligencję w kręgach władzy są konieczne.

Komentarz dotyczy artykułu: „W Zatorze radę miejską zdominowały kobiety”.

Komentarze
  • 9 stycznia 2011 12:33

    Anonim

    Po prostu w Polsce mniejszości są bardzo jazgotliwe i żeby ich uciszyć trzeba im rzucić jakiś ochłap. Feministkom, czyli babonom które strasznie jazgotały rzucono w końcu parytety. Nie-feministki powinny się o to śmiertelnie obrazić. Bo uznano, że bez ustawowego kopa nie dadzą sobie rady. A przecież gdyby nie parytety, do sejmu trafiły by tylko te kobiety, które umiałyby i chciałyby przekonać do siebie wyborców. A tak za rok zamiast sejmu będziemy mieli bazar z przekupkami. Kempa czy Wróbel, jeśli tam trafą znowu, nie będą osamotnione.

  • 10 stycznia 2011 09:11

    Anonim

    Trudno. Stało się.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.