Sygnał wysoko wygrał, ale obie drużyny się utrzymały

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 czerwca 2021 20:13

Sygnał Włosienica wygrał z LKS Piotrowice 7:0. Obie drużyny utrzymały się w Keeza A Klasie.

Przed meczem obie drużyny nie były pewne utrzymania w Keeza A Klasie. Wszystko zależało od wyniku ich meczu i rezultatu meczów Zaborzanki i Pogórza.

W 29. minucie w polu karnym faulowany był Sulkiewicz. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany. Dwie minuty później było 2:0.  Mondry dośrodkował z lewej stroną. Wrzutkę głową przedłużył Walczak. Piłka dotarła do Sulkiewicza, który pewnym strzałem pokonał rywala.

W 50. minucie Szpiegla zagrał z lewego skrzydła do Sulkiewicza, który dopełnił formalności. W 53. minucie Augustyn odważnie wszedł w pole karne, minął dwóch obrońców i obsłużył podaniem Sulkiewicza, który płaskim strzałem zdobył swojego czwartego gola w tym spotkaniu.

W 75. minucie Szpiegla skorzystał z podania Krzemienia i  oddał ładny dla oka strzał z 10 metrów. W 82. minucie Pacyna podał piłkę Stachurze, a ten uderzył precyzyjnie na dalszy róg. W 87. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Pacyna. Skutecznie z 11 metrów uderzył Szpiegla.

Na początku meczu byliśmy trochę spięci. Wiedzieliśmy przecież, o co gramy. Potem się rozluźniliśmy i robiliśmy swoje. Wynik mówi sam za siebie. Byliśmy zdecydowanie lepsi.

„W czasie, kiedy pracowałem w Sygnale współpraca układała nam się bardzo dobrze. W skali od 1 do 6 oceniam ją na +5. . Osiągnęliśmy dobry wynik. Oczywiście mógł on być lepszy, ale nie narzekamy. Gratuluję zawodnikom utrzymania” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

„Wynik mówi sam za siebie. Do 15. minuty mieliśmy sytuacje bramkowe, potem gra nam się posypała. Graliśmy głównie swoimi zawodnikami plus często szesnastoletnim bramkarzem. Nasza młodzież nie do końca wytrzymała presje. Awans powinniśmy sobie zapewnić dużo wcześniej. Problem był też w samej młodzieży”- powiedział Piotr Frącek, grający członek zarządu LKS Piotrowice.

Sobota 26 czerwca Sygnał Włosienica – LKS Piotrowice 7:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Sulkiewicz rzut karny (29.), 2:0 Sulkiewicz (31.), 3:0 Sulkiewicz (50.), 4:0 Sulkiewicz (53.), 5:0 Szpiegla (75.), 6:0 Stachura (82.),7:0 Sulkiewicz rzut karny (87.)

Sygnał Włosienica: R. Jarosz (80.Płachta), Pacyna, Oczkowski, Ludwinek, Mondry, Krzemień, Sarna (70. Sarna), Walczak (75. Pacyga), Augustyn (80.Pokrzyk), Szpiegla, Sulkiewicz (65. Stachura). Trener: Daniel Zaborowski.

LKS Piotrowice: Figura, Marsowicz, Rogalski, S. Rogalski, Klimczyk, Włoch, Piotr Frączek, Maciej Frączek (46. Antecki), Ortman, Hałatek, Miętka. Trener: Jarosław Chowaniec.