Pogórze spadło do Keeza B Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 czerwca 2021 18:26

Pogórze przegrało w Broszkowicach z Pulsem 3:8. Klub z Gierałtowic zajął ostatnie miejsce w tabeli i spadł do Keeza B Klasy.

Utrzymaniu Pogórzu pomogłoby tylko zwycięstwo z Pulsem i dobry układ wyników trzech innych drużyn walczących o ten sam cel. Jak pisaliśmy wcześniej Zaborzanka wysoko przegrała w Polance Wielkiej, więc już sama wygrana dawałaby klubowi z powiatu wadowickiego przynajmniej cień nadziei.

Puls choć utrzymanie zapewnił sobie już dużo wcześniej a o awans już dawno nie zagrał o pełną pulę.

W 9. minucie Tobik wykorzystał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i wygrał pojedynek jeden na jeden z Szatanem. Trzy minuty później Janik oddał precyzyjny strzał z pola karnego. W 37. minucie gola kontaktowego zdobył Gałuszka, dla którego był to ostatni mecz jako grający trener zespołu przyjezdnego. Otrzymał piłkę od Maślanki i skutecznie uderzył z 2o metrów.

W 55. minucie było 3:1. Janik wykorzystał dobre podanie Tobika. W 63. minucie po wrzutce z bocznego sektora gola zdobył strzelec poprzedniego gola. Po kolejnych czterech minutach skutecznie rzut wolny z 25 metrów wykonał Żak. W tym momencie sytuacja Pogórza była beznadziejna.

Goście zadali jednak celny cios rywalowi. Kocoń odebrał piłkę bramkarzowi rywali, który postanowił wejść w drybling. Zawodnik klubu z Gierałtowic nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki. W 78. minucie do zagranej wzdłuż szesnastki piłki doszedł Radzik i dopełnił formalności.

W 82. minucie J. Wanat wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem. W 87. minucie Janik zagrał do Wykręta, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki.  Ostatnią w Keeza A Klasie bramkę dla Pogórza zdobył Zając. Doszedł do piłki zagranej przez Frączka i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg.

„Zagraliśmy na swoim poziomie i zachowaliśmy sportowe fair – play. Nie odpuściliśmy tego meczu. Dziś grało się nam lekko i przyjemnie”- powiedział Jakub Jończyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

„Niestety w tak ważnym dla nas meczu nasza drużyna zagrała bez zaangażowania” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

Sobota 26 czerwca Puls Broszkowice – Pogórze Gierałtowice 8:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Tobik (9.), 2:0 Janik (12.), 2:1 Gałuszka (37.), 3:1 Janik (55.), 4:1 Janik (63.), 5:1 Żak (67.), 5:2 Kocoń (79.), 6:2 Radzik (78.), 7:2 J. Wanat (82.), 8:2 Wykręt (87.), 8:3 Zając (90.)

Puls Broszkowice: Ryszka, Szewczuk, Marcin Barciak, Żak, P. Kumor, Tobik (55. Bąk), M. Wanat, Jończyk, J. Wanat (46. Wykręt),  Ł. Kumor (55. S. Krompiec), Janik (70. Radzik). Trener: Jakub Jończyk.

Pogórze Gierałtowice: Szatan, Kamski (65. Bochaczyk), Wójcik, Kocoń, Szostak, Potoczny, Gałuszka, Wysogląd, Frączek, Maślanka, Zając. Trener: Przemysław Gałuszka.