Unia doprowadziła do stanu 2:1. W czwartek kolejny mecz – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   1 marca 2018 03:26

W trzecim meczu pierwszej rundy fazy play – off KS Unia wygrał Comarchem Cracovią 2:1.Unia skutecznie zaatakowała w 3. minucie. Zadała wtedy dwa celne ciosy. Ładnym skutecznym strzałem popisał Daneček, a 21 sekund później Šaur dobił uderzenie S. Kowalówki. Później goście grali z podwójną przewagą. Comarch Cracovia była bliska sukcesu, ale ostatecznie gola nie zdobyła.

W drugiej tercji oba zespoły nie zdołały pokonać swoich rywali stojących w bramkach. W 42. minucie przyjezdni doszli biało – niebieskich na jednego gola. Šinágl zagrał do Dziubińskiego. Ten stał przy prawym słupku i był zupełnie nieobstawiony. Zawodnik Pasów nie miał problemu z umieszczeniem gumy pod spojeniem poprzeczki ze słupkiem.

Po zdobyciu gola Comarch Cracovia rzuciła się do ataku. Był to okres nieporadnej gry defensorów Unii, którzy popełniali częste błędy przy wyprowadzaniu krążka, oddając go za darmo rywalom. Gdy wydawało się, że wyrównanie stanu meczu jest kwestią czasu, gospodarze zaczęli grać odważniej i to im się opłaciło. W 51. minucie Daneček dobił próbę Rufera. W 56. minucie Gębczyk zagrał gumę w tercję obronną przeciwnika. Do krążka doszło dwóch hokeistów. Finalnie przejął go S. Kowalówka, który strzałem z nadgarstka pokonał Łubę, który w tej akurat sytuacji na pewno mógł zachować się lepiej.

Unia Oświęcim – Comarch  Cracovia 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Daneček – Gabryś (02.39),  2:0 Šaur – S. Kowalówka – Haas (2.50), 2:1 –  Dziubiński – Šinágl – Kapica (41.19), 3:1 Daneček – Rufer – Gębczyk (50.37), 4:1 S. Kowalówka – Gębczyk (55.43).
KS Cracovia Kraków: Łuba – Szurowski, Chaloupka (4), Sykora, Worobjow, Kalus (4) – Rompkowski (2), Kolesņikovs, Urbanowicz, Da Costa, Drzewiecki (2) – Kruczek, Wajda, Šinágl, Dziubiński, Kapica (4)  – Noworyta, Dąbkowski; Paczkowski Słaboń, Sztwiertnia. Trener: Rudolf Roháček.

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Šaur, Bezuška, Daneček (2), Haas, Kowalówka – Maciejewski, Gabryś, M. Kasperlik (4), Tabaček, O. Kasperlik – Gębczyk (2), Vosatko, Malicki, Rufer (2), Paszek (2) oraz Piotrowicz (2), Wojtarowicz.
Trener: Jiří Šejba.