Sparingi Re-Plastu Unii. Starzy znajomi na początek

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   7 lipca 2024 18:35
Udostępnij

Meczem z nowotarskimi „Szarotkami” okres gier kontrolnych rozpoczną mistrzowie Polski z Oświęcimia. Biało-niebiescy rozegrają w sumie cztery sparingi i wezmą udział w międzynarodowym turnieju.

Pierwszy test-mecz podopieczni Nika Zupancića mają w planie 6 sierpnia. Na własnym lodzie zmierzą się z góralami z Nowego Targu. Trzy dni później (9 sierpnia) zagrają u siebie ze „Stalowymi Piernikami” z Torunia.

Na pierwszy i jedyny wyjazd oświęcimscy hokeiści pojadą 16 sierpnia. Ich rywalami będzie wówczas zespół HK Spisska Nova Ves (Słowacja). Później, czyli od 23 do 25 sierpnia planowany jest międzynarodowy turniej w hali lodowej w Oświęcimiu.

Do miasta nad Sołą przyjedzie HK Dukla Michalovce, HK Poprad ze Słowacji oraz wicemistrzowie Polski z Katowic. Próbą generalną przed pierwszym meczem w hokejowej Lidze Mistrzów będzie spotkanie 29 sierpnia w Oświęcimiu z HC Frydek-Mistek (Czechy).

Już 5 września Re-Plast Unia rozegra pierwsze spotkanie w elitarnej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski udadzą się do Finlandii. Ich rywalem będzie drugi zespół sezonu zasadniczego w tym kraju, Ilves Tampere.

Plan gier kontrolnych Re-Plastu Unii Oświęcim:

Re-Plast Unia Oświęcim – PZU Podhale Nowy Targ (6 sierpnia)

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń (9 sierpnia)

HK Spisska Nova Ves – Re-Plast Unia Oświęcim (16 sierpnia)

Międzynarodowy turniej w Oświęcimiu: Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Katowice, HK Dukla Michalovce, HK Poprad (23-15 sierpnia)

Re-Plast Unia Oświęcim – HC Frydek-Mistek (29 sierpnia)