HOKEJ. Żacy młodsi UKH Unii najlepsi na Śląsku

Paweł Wodniak  |   Hokej  |   7 kwietnia 2011 10:10

Uczniowie IV i V klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu, czyli członkowie drużyny żaków młodszych UKHK Unii zdobyli mistrzostwo ligi  śląskiej.

W sezonie zasadniczym podopieczni Roberta Piechy i Witolda Magiery zajęli trzecie miejsce. Dzięki temu mogli walczyć z MOSM Tychy i Naprzodem Janów o miano najlepszej drużyny ligi. Te trzy kluby do ostatecznej rozgrywki przystąpiły z zerowymi dorobkami punktowymi. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. W każdym meczu drużyny mogły zdobyć maksymalnie sześć punktów, ponieważ każda tercja była liczona osobno.

O tym, która drużyna wygra całą ligę rozstrzygnął dopiero ostatni mecz. Nie mający już szans na zdobycie pierwszego miejsca Naprzód Janów podejmował na swoim terenie UKHK Unię. Młodzi hokeiści oświęcimskiego klubu potrzebowali pięć punktów. Pierwszą tercję chłopcy wygrali 1:0 a drugą 3:0. W trzeciej przegrywali 0:1, ale na dwie minuty przed końcem spotkania udało im się wyrównać.

Końcówka rozgrywek była bardzo emocjonująca. Dzieci z Oświęcimia i Tychów zdobyły tyle samo punktów, więc o wszystkim decydowały ich mecze z Naprzodem. Obie drużyny zdobyły w nich tyle samo punktów. Lepszy  bilans bramkowy mieli młodzi hokeiści UKHK Unii i to oni zdobyli pierwsze miejsce w lidze.

Skład UKHK Unii Oświęcim: Bramkarze – Oskar Jędrzejewski, Marcin  Tarnowski, Tomasz  Sołtys, Patryk Chowaniec – obrońcy – Miłosz Noworyta, Marek Gawron, Szymon Mrózek, Dawid Kapała, Oliwia Kukla, Michał Gajdziszewski, Michał Wojciechowski- napastnicy – Przemysław Szymeczko, Patryk Kubas, Sebastian Szałaśny, Jan Malewski, Damian Hurnik, Seweryn Wojtyła, Jakub Ziemniak, Jakub Kupiec, Adrian Wołek, Mariusz Bibrzycki, Michał Magiera. W kilku meczach wystąpiły również Kamila Wieczorek, Joanna Strzelecka i Małgorzata Metyk .
Trenerzy: Robert Piecha i Witold Magiera