LEKKOATLETYKA. Biegali starsi i młodsi

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   7 czerwca 2012 10:10

Oświęcimski Klub Biegacza „Zadyszka” zorganizował drugą edycję zawodów biegowych dla osób w różnym wieku. Główną atrakcją imprezy była „Zielona Dycha”, czyli bieg na 10 km. Dzieci rywalizowały na krótszych dystansach.

Zawody odbyły się na obiekcie Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Młodzi zawodnicy biegali na dystansie 100, 300, 400 i 800 m. Skala trudności konkurencji była dostosowana do wielu uczestników. Na mecie każdy biegacz otrzymał medal i drobny upominek. W zawodach wzięło udział 216 sportowców z południowej Polski.

Po biegach dla dzieci przyszedł czas na coś dla dorosłych. Biegacze pokonali „Zieloną Dychę” czyli dziesięciokilometrową trasę. Przebiegała ona ścieżkami nad Sołą. Wśród mężczyzn najszybszy był Tomasz Klisz z Bielska Białej. Tuż za nim na metę przybiegł Tomasz Wójcik z Rudz i Roman Czaja z oświęcimskiej Zadyszki. Bieg kobiet wygrała Beata Kantyka z Zadyszki. Drugą pozycję zajęła Sylwia Wnuk a trzecią Agnieszka Dłubała z Endorfin Wadowice.