Reklama
24 czerwca 2026, środa
Dziewczyny, która wpadła do Skawy też nie udało się uratować
- Paweł Wodniak
- Na sygnale
- 21 lipca 2024
- 20:28
Reklama
Nie żyje 17-letnia dziewczyna, która wraz z rówieśnikiem wpadła do Skawy w Grodzisku. Wcześniej ratownicy stwierdzili zgon chłopca.
Młodych ludzi próbowało ratować ponad 30 strażaków, ekipy pogotowia ratunkowego i policjanci. Pierwszego z wody strażacy wyłowili 17-latka. Akcja reanimacyjna zakończyła się fiaskiem. Nieco później udało się odnaleźć koleżankę denata. I w jej przypadku starania medyków nie przyniosły rezultatów. Dziewczyna nie żyje.„Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że nastolatkowie kąpali się w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz kąpieli. Głębokość wody w tym miejscu wynosiła około 4 metry. Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia” - wyjaśnia aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.
Zobacz również:
https://faktyoswiecim.pl/fakty/17-latek-utonal-w-skawie-ratownicy-ratuja-jego-kolezanke/