SIATKÓWKA. Grunwald nie pozostawił złudzeń GKPS

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   13 marca 2015 14:43

Nie udał się zespołowi GKPS rewanż za porażkę w poprzedniej rundzie z Grunwaldem. Drużyna z Chełmka wygrała w Gorlicach 3:0.

Przez większą część pierwszego seta zdecydowanie przeważali przyjezdni. Było to możliwe między innymi dzięki bardzo dobrym zagrywkom. Grunwald prowadził już nawet 20:10. Podopieczni Marka Nowaka poczuli się zbyt pewnie w końcówce tej partii. Siatkarzom klubu z Gorlic nie udało się całkowicie zniwelować strat. W drugiej odsłonie GKPS zdobył więcej punktów, niż w poprzedniej partii. Kolejny raz ze zwycięstwa cieszyli się jednak przyjezdni. W trzeciej  odsłonie Marek Nowak, trener klubu z Chełmka pozwolił pograć czterem rezerwowym zawodnikom. Gra toczona była punkt za punkt, ale set i cały mecz wygrał Grunwald.

W drugiej fazie klub z Chełmka wygrał dotychczas wszystkie spotkania. Stracił w nich łącznie trzy sety. Grunwald ma zapewnione pierwsze miejsce w grupie.

GKPS Gorlice – Grunwald Chełmek 0:3 (18:25, 22:25, 23:25)

Grunwald Chełmek: Marek Nowak, Krzysztof Szopa, Jakub Wabik, Michał Skrzypiński, Marcin Sobczyk, Paweł Rejdych, Marek Adamaszek oraz Łukasz Sarna, Łukasz Pietrzyk,Piotr Książek, Mariusz Jezierski. Trener : Marek Nowa.

GKPS Gorlice: Przemysław Nikiel, Piotr Maniak, Łukasz Piecuch, Paweł Czupik, Kamil Dygoń, Michał Bąk, Bartłomiej Kaszyk, Bartłomiej Dudek, Mateusz Truty, Adrian Turek, Szymon Motyka, Sebastian Duda, Andrzej Wacławczyk. Trener: Krzysztof Kozłowski.