SIATKÓWKA.Kadeci Kęczanina przegrali z AKS, ale turniej i tak był dla nich bardzo udany

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   8 marca 2015 23:31


Kadeci Kęczanina przegrali z AKS V LO Rzeszów czyli z Resovią 1:3. Przed tym meczem wiadome jednak było, że do półfinałów mistrzostw Polski awansują obie drużyny.

Przed tym spotkaniem oba kluby wygrały trzy mecze. Kęczanin miał pewny awans do półfinałów. W pierwszym i drugim secie spotkania z AKS podopieczni Macieja Gruszki nie byli w stanie nawiązać walki z rywalem.

– W dwóch pierwszych setach moi podopieczni grali źle. Chłopcy przestraszyli się nazwy „Resovia” i nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem – przyznał Maciej Gruszka, trener Kęczanina Kęty.

W trzecim i czwartym secie zawodnicy Kęczanina pokazali, że potrafią rywalizować z faworytem, jak równy z równym. W trzecim zawodnicy z Małopolski Zachodniej zdołali przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. W czwartej części spotkania gra była toczona punkt za punkt. W końcówce lepiej zagrali jednak reprezentanci rzeszowskiego klubu.

– W trzeciej części dopiero zaczął się mecz. Wtedy to moi zawodnicy zaczęli pokazywać, co potrafią. Cieszy mnie to, że wygraliśmy tego seta – dodał Gruszka.

Niedziela 8 marca Kęczanin Kęty – AKS V LO Rzeszów 1:3 (14:25, 14:25, 28:26, 22:25)

Skład Kęczanina Kęty: Konrad Banaś Dawid Banaś, Damian Hudzik, Rafał Drabek, Wojciech Gruszka, Dominik Mreńca, Dawid Gutt oraz Mateusz Gutt, Mateusz Bujarek, Antoni Dźwigoń, Jakub Fuglewicz, Kacper Kawończyk.

W innym meczu Wifama Łódź – Cisy Nałęczów 3:0 (25:23, 25:17, 25:12)

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .