Strzeleckie fajerwerki bez happy endu

Redakcja eFO  |   Hokej  |   27 lutego 2023 21:40

Aż jedenaście goli padło dziś w starciu toruńskiej Energii z Tauron Re-Plast Unią na Tor-Torze. O jednego więcej strzelili torunianie, dzięki czemu przedłużyli ćwierćfinałową rywalizację przynajmniej do pięciu spotkań.

Początek czwartego starcia ćwierćfinałowego był dla oświęcimian niczym z upiornego koszmaru. Gospodarze w ciągu niespełna czterech pierwszych minut trzykrotnie pokonali Kevina Lindskouga. Po trzecim golu dla torunian zrezygnowany Szwed zjechał do boksu, a zastąpił go Robert Kowalówka.

Sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Krzemień, który poprawił uderzenie Petera Bezuski. Kontaktowego gola przyniosła dwójkowa akcja Michaela Cichego i Alexandra Szczechury. W 36 minucie był już remis i ponownie w głównej roli wystąpił Michael Cichy. Kanadyjczyk trafił do bramki podczas gry w liczebnej przewadze.

Na tym nie koniec bramkowego festiwalu. Zaledwie po 26 sekundach od trafienia Cichego na ponowne prowadzenie wyprowadził „Stalowe Pierniki” Adrian Jaworski, który przymierzył w „okienko”. W odpowiedzi uderzeniem z pierwszego krążka do ponownego remisu doprowadził Jan Sołtys.

Wszystko rozstrzygało się zatem w trzeciej odsłonie, która rozpoczęła się po myśli miejscowych. Do oświęcimskiej bramki trafił Mikołaj Syty. Wicemistrzowie Polski odpowiedzieli w podwójnej przewadze, ale to „Stalowe Pierniki” wyprowadziły rozstrzygający cios. Na krótko przed końcem wykluczenia Sebastiana Kowalówki – jego młodszego brata Roberta pokonał Illa Korenczuk.

Dziś swojego dnia nie mieli ewidentnie obaj bramkarze Tauron Re-Plast Unii. Brakowało też kapitana – Krystiana Dziubińskiego, który musiał przymusowo pauzować po wczorajszym faulu na bramkarzu torunian. Kolejne ćwierćfinałowe starcie odbędzie się w oświęcimskiej hali lodowej w najbliższy czwartek. Początek o godz. 18.

W pozostałych ćwierćfinałach play-off:

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 4:5 (0:2, 1:2, 3:1) Stan play-off: 4:0 dla Comarch Cracovii

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Stan play-off: 2:1 dla JKH GKS Jastrzębie

Marma STS Ciarko Sanok – GKS Tychy 4:5 po dogrywce (1:2, 1:1, 2:1, 0:1 dogrywka) Stan play-off: 0:3 dla GKS Tychy

KH Energa Toruń – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim6:5 (3:1, 1:3, 2:1)

Bramki: 1:0 Syty (Zając) 0.26, 2:0 Koskinen (M. Kalinowski, Schafer) 1.13, 3:0 K. Kalinowski (Szucs, Schafer) 3.45, 3:1 Krzemień (Bezuska) 17.38, 3:2 Szczechura (Cichy) 30.55, 3:3 Cichy 35.24, 4:3 Jaworski 35.50, 4:4 Sołtys (P. Noworyta) 38.40, 5:4 Syty (Zając) 43.38, 5:5 Denyskin (Ahopelto) 49.54, 6:5 Korenczuk (Szucs, Augstkalns) 53.40.

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski(główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Kary: 10 i 10 minut. Stan play-off: 1:3 dla Tauron Re-Plast Unii.

Tauron Unia: Lindskoug(od 3.46 R. Kowalówka) – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Da Costa, Padakin – Diukow, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Laakso, Wanat. Trener: Krzysztof Majkowski.