O wielki finał z Jastrzębiem – FILM

Redakcja eFO  |   Hokej  |   17 lutego 2023 10:31

Dobiegła końca faza grupowa finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku. Oświęcimianie znaleźli się w najlepszej „czwórce” hokejowego turnieju i o wielki finał powalczą z Jastrzębiem.

Po dwóch wygranych meczach (6:2 z ŁKH Łódź i 5:3 z Podhalem) oświęcimianie na zakończenie fazy grupowej zmierzyli się z MOSM Tychy. Obie drużyny wcześniej zapewniły sobie awans do półfinałów. Spotkanie nie układało się po myśli podopiecznych Witolda Magiery.

Tyszanie w 28 minucie prowadzili już 4:0. Bramkę trójkolorowych odczarował wreszcie Filip Witek, ale jeszcze w drugiej tercji GKS strzelił dwa kolejne gole i przed ostatnimi 20 minutami „odjechał” na 6:1.

Biało-niebieskim udało się tylko skorygować nieco wynik, a końcowy rezultat podczas gry w osłabieniu ustalił Kacper Prokopiak. To już jednak historia. Teraz liczy się tylko półfinałowy bój z JKH GKS Jastrzębie.

Drugiego finalistę wyłoni śląski pojedynek MOSM Tychy z KS Katowice Naprzodem Janów. Oba półfinałowe mecze zaplanowano na sobotę.

Wyniki trzeciego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku:

Grupa A: MOSM Tychy – UKH Unia Oświęcim 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Grupa A: MMKS Podhale Nowy Targ – ŁKH Łódź 8:2 (0:0, 2:1, 6:1)

Grupa B: JKH GKS Jastrzębie – Sokoły Toruń 5:4 (0:2, 2:1, 3:1)

Grupa B: KS Katowice Naprzód Janów – Niedźwiadki Sanok 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)

Film organizatora:

MOSM Tychy – UKH Unia Oświęcim 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Bramki: 1:0 Janik (Rusowicz, Skrzypski) 11.53, 2:0 Janik (Rusowicz, Majkowski) 16.36, 3:0 Wilczok (Majkowski, Drabik) 25.55, 4:0 Wróblewski (Langner, Chojęta) 27.33, 4:1 Witek (Prokopiak) 31.00, 5:1 Langner (Drabik, Wróblewski) 32.17, 6:1 Figiel (Wilczok) 37.10, 6:2 Prokopiak (D. Baida, Szoferowski) 56.46.

Sędziowali: Maciej Gąsienica Makowski z Nowego Targu (główny) oraz Krzysztof Worwa, Wiktor Kolat (liniowi). Kary: 6 i 20.

UKH Unia: Bogdanow (od 25.55 do 40.00 Jóźwiak) – Prokopiak, Szoferowski, Płonka, D. Baida, I. Baida – Korotych, Kukla, Witek, Wróbel, Nowak – Mościcki, Staniecko, Dawid, Ziober, Majerczyk – Ludwinek, Kot, Tondryk, Ćwiek, Domalewski. Trener: Witold Magiera.O wielki finał z Jastrzębiem