Łódź zatopiona – FILM

Redakcja eFO  |   Hokej  |   15 lutego 2023 10:09

Udanie rozpoczęli udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorzy młodsi UKH Unii. Na lodowisku w Sanoku oświęcimianie pokonali ŁKH Łódź 6:2.

Głównymi architektami zwycięstwa nad łodzianami byli bracia Baida. Pierwszego gola strzelił Danylo Baida, a asystę przy otwierającym trafieniu zaliczył Illia Baida. W sumie Danylo zarobił dwa, a Illia trzy punkty do klasyfikacji kanadyjskiej.

Co ciekawe, drugiego gola Illia Baida zdobył w okresie podwójnego osłabienia. W końcówce spotkania przy stanie 4:2 dla UKH Unii łodzianie postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Właśnie w tym okresie stracili dwa kolejne gole.

Film organizatora:

Dziś kolejne mecze hokejowych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku. Biało-niebieskich czeka arcyciekawie zapowiadające się starcie z nowotarskimi „Szarotkami”. Na inaugurację „Szarotki” przegrały po dogrywce z MOSM Tychy 2:3.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku:

Grupa A: UKH Unia Oświęcim – ŁKH Łódź 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)

Grupa A: MMKS Podhale Nowy Targ – MOSM Tychy U18 2:3 po dogrywce (0:2, 2:0, 0:0, 0:1 dogrywka)

Grupa B: KS Katowice Naprzód Janów – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Grupa B: Sokoły Toruń – Niedźwiadki Sanok 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

UKH Unia Oświęcim – ŁKH Łódź 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)

Bramki: 1:0 D. Baida (I. Baida, Płonka) 6.49, 1:1 Komosii (Drabczuk) 24.27, 2:1 I. Baida 38.08, 3:1 Prokopiak 48.27, 4:1 Staniecko (Ziober, Domalewski) 50.55, 4:2 Kliusznyk (Komosii, Drabczuk) 52.17, 5:2 D. Baida (I. Baida) 57.10, 6:2 Staniecko (Dawid) 58.39.

Sędziowali: Maciej Gąsienica-Makowski jako główny oraz Oskar Guzda i Krzysztof Worwa jako liniowi. Kary: 18 i 12 minut.

UKH Unia: Bogdanov – Prokopiak, Szoferowski, Płonka, D. Baida, I. Baida – Korotych, Kukla, Witek, Wróbel, Nowak – Mościcki, Staniecko, Dawid, Ziober, Majerczyk – Ludwinek, Kot, Tondryk, Ćwiek, Domalewski. Trener: Witold Magiera.