Jakub Lofek nad pięknym modrym Dunajem

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   18 grudnia 2022 19:17

Najlepszy oświęcimski solista – Jakub Lofek reprezentował Polskę i UKŁF Unię w rozgrywanych w Budapeszcie „Mistrzostwach Czterech Narodów” w łyżwiarstwie figurowym.

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas tych właśnie zawodów rozdane zostały medale mistrzostw Polski.

W węgierskiej stolicy oprócz reprezentantów Polski wystąpili Słowacy, Czesi i gospodarze z Węgier.  Rywalizowano w konkurencjach solistów (seniorzy), solistek (seniorki) oraz par tanecznych (juniorzy, seniorzy). Jedynym zawodnikiem z Oświęcimia startującym w Budapeszcie był Jakub Lofek.

Obok łyżwiarza UKŁF Unii wśród solistów Polskę reprezentowali Władimir Samojłow, Miłosz Witkowski i Kornel Witkowski. W grupie solistek w biało-czerwonych barwach wystąpiły Jekatierina Kurakowa, Laura Szczęsna, Zofia Grzegorzewska oraz Karolina Białas.

Z kolei w grupie par tanecznych zaprezentowali się Anastasija Polibina i Pawieł Gołowisznikow, Olivia Oliver-Rybicka i Elliot Graham, Alexandra Borysova i Aaron Freeman (seniorzy) oraz Sofia Dovhal i Wiktor Kulesza (juniorzy).

Sympatyków łyżwiarstwa w grodzie nad Soła najbardziej interesowała, rzecz jasna, konkurencja solistów. Zwyciężył ze sporą przewagą nad konkurencją Władimir Samojłow (223,43 pkt). Drugi był Słowak Adam Hagara (205,02 pkt), a trzeci Miłosz Witkowski (182,04 pkt).

Władimir Samojłow sięgnął zatem po tytuł mistrza Polski, a srebrny medal wywalczył Miłosz Witkowski. Na najniższym stopniu podium MP znalazł się Kornel Witkowski (175,97 pkt), który w „Mistrzostwach Czterech Narodów” był szósty.

Jakub Lofek startujący z seniorami ciągle jeszcze w wieku juniora zajął ostatecznie dziewiąte miejsce (był siódmy po shorcie) w międzynarodowym towarzystwie. Wynik oświęcimianina w Budapeszcie to 156,06 pkt, co klasyfikuje go na czwartym miejscu w Polsce w kategorii seniorów.