Piaskiem w tryby maszyny

Redakcja eFO  |   Hokej  |   23 października 2022 22:28

Coś się ewidentnie zacięło w dobrze funkcjonującej od początku sezonu oświęcimskiej maszynie. Jakby rywale sypnęli piaskiem w jej tryby.

Dziś biało-niebiescy przegrali w małopolskich derbach pod Wawelem. Była to już trzecia porażka wicemistrzów Polski z rzędu.

Pierwsza tercja nie przyniosła goli, za to na początku drugiej odsłony „czerwone światło” nad bramką świeciło się bardzo często. Zaczęło się po myśli podopiecznych Nika Zupanćića. Po zagraniu zza bramki Sebastiana Kowalówki krążek z bliska do siatki posłał Teddy Da Costa.

Później jednak w odstępie niespełna dwóch minut debiutujący w barwach Re-Plast Unii szwedzki bramkarz Kevin Lindskoug skapitulował aż trzykrotnie. Oświęcimianie złapali kontakt dzięki niezawodnemu Krystianowi Dziubińskiemu i przed ostatnią odsłoną wynik znowu był otwarty.

W 50 minucie na krótko przed zakończeniem kary Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa na ponowne dwubramkowe prowadzenie wyprowadził „Pasy” Roman Rac. Na 145 sekund przed końcem trener Re-Plast Unii wycofał bramkarza, ale ten manewr nic nie zmienił. Końcowy wynik strzałem do pustej bramki ustalił Martin Kasperlik.

W pozostałych meczach XV kolejki PHL:

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

GKS Katowice – KH Energa Toruń 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 2:3 po dogrywce (0:2, 1:0, 1:0. 0:1 dogrywka)

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Bramki: 0:1 Da Costa (S. Kowalówka, Krzemień) 22.20, 1:1 Csamango (Jeżek, Kinnunen) 23.21, 2:1 Kapica (Wronka) 24.32, 3:1 Nemec (Michalski, Racuk) 25.03, 3:2 Dziubiński 27.59, 4:2 Rac (Kinnunen, Stojanowić) 49.13, 5:2 M. Kasperlik 59.09.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Sebastian Kryś (jako główni), Igor Dzięciołowski, Wojciech Moszczyński (liniowi). Kary: 8 i 10.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Padakin – Jakobsons, Diukow, Laakso, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, Paszek, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Dudkiewicz, Sołtys, Prusak, Denyskin. Trener: Nik Zupanćić.