LKS Poręba Wielka nie zwalnia tempa mimo pewnego awansu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 czerwca 2022 15:30

Zawodnicy LKS Poręba Wielka udowadniają, że awans jak najbardziej im się należy. Tym razem wygrali w Głębowicach z tamtejszym LKS 5:1.

Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 5. minucie  z prawej strony dośrodkował Baranek, a piłkę do siatki skierował Wojtyła. W 20. minucie bardzo dobrym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę zdobył Szwed.

W 35. minucie Klimczyński przyjął futbolówkę kierunkowo, co pozwoliło mu przejść od razu dwóch rywali. Później pokonał bramkarza próbą z 13 metrów. W 40. minucie Klimczyński strzelił precyzyjnie pod poprzeczkę z 25 metrów.

W 70. minucie trójkową składną akcję Mączki, Węglarza i Tomczyka skutecznym strzałem obok słupka W 81. minucie po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Węglarz.

,,Mogliśmy spokojnie wygrać, jednak karygodne błędy i skuteczność rywala ustaliła wynik. Gratuluję przeciwnikowi awansu i życzę powodzenia” – powiedział Mariusz Skiernik, trener LKS Głębowice.

,,Tym meczem udowodniliśmy, że bez siedmiu zawodników podstawowego składu również jesteśmy w stanie wygrywać. Szeroka kadra to nasz atut. Na wyróżnienie zasługuje piętnastoletni Kacper Bratek, który dziś zaliczył bardzo udany debiut w drużynie seniorów. Za tydzień nasz  ostatni mecz B Klasie i wręczenie pucharu. Już teraz zapraszamy na wielki piknik na obiekt LKS Poręba Wielka” – powiedział Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

Sobota 4 czerwca LKS Głębowice – LKS Poręba Wielka 1:5 (1:3)
Bramki: 1:0 Wojtyła (5.), 1:1 Szwed  (20.), 1:2 Klimczyński (35), 1:3 Klimczyński (40.), 1:4 Tomczyk (70.), 1:5 Węglarz (81.)

LKS Głębowice: Górkiewicz, B. Brońka, Chrapkiewicz, Baranek, Bieszczad, Domasik, M. Brońka, Skowron (63. Nowak), Szypuła (46. Wasztyl), Wojtyła, Zając. Trener: Mariusz Skiernik.

LKS Poręba Wielka: Krzysztof Ryś, Krawczyk, Pawlica, Szczerbowski, Żydzik (60. Kotara), Domasik (80. Stefański), Klimczyński, Mączka, Habiciak (46. Tomczyk), Szwed, Bratek (46. Węglarz). Trener: Damian Pałamarczuk.