Oficjalny awans Iskry zbliża się dużymi krokami

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2021 13:50

Nikt nie wątpi w awans Iskry do A Klasy. Klubowi z Brzezinki niewiele brakuje do tego, by przypieczętować go oficjalnie. Wczoraj wygrali 5:0 z LKS Palczowice.

W 15. minucie dwójkową akcję w polu karnym Skiernika z Samkiem skutecznym strzałem głową zakończył ten drugi. W 39. minucie Samek strzelił bramkę drugi raz uderzeniem głową. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkował Krzemień. Minutę później bardzo ładny dla oka strzał z 20 metrów w prawy, dolny róg bramki oddał Kyrcz.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 76. minucie Kyrcz drugi raz wpisał się na listę strzelców. Dokładną wrzutką z rzutu rożnego obsłużył go Samek. W 88. minucie Samek trafił do pustej bramki po indywidualnej akcji i podaniu Wojtaszaka.

„Nie mogłem skorzystać z wielu zawodników z pierwszej drużyny i z juniorów. Ci, którzy zagrali pokazali kolejny raz, że wiedzą, po co wychodzą na boisko. W przerwie praktycznie nie miałem żadnych uwag, bo zawodnicy realizowali wszystko, co nakreśliliśmy sobie przed meczem. Wynik mógł zdecydowanie bardziej okazały. Cieszymy się  tego, że dzieli nas tylko jeden mecz od przypieczętowanie naszego celu, czyli awansu” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

Niedziela Iskra Brzezinka – LKS Palczowice 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Samek (15.), 2:0 Samek (39.), 3:0 Kyrcz (40.), 4:0 Kyrcz (76.), 5:0 Samek (88.)

Iskra Brzezinka: Nowak, Płatek (46. Mika), Gąsiorek, Czarnik (80. Baruś), Kyrcz, Drobisz (70. Wojtaszak), Krzemień, Nagi, Sergiel, Samek, D. Skiernik. Trener: Rafał Skrzypek.

LKS Palczowice: Stańko, Cienkosz, Hercog, Nidecki, Miętka, Głąb, L. Kowalczyk, P. Folga, Zięcik, A. Folga, Kołaczek. Trener: Patryk Cienkosz.