Schodzili do szatni w odmiennych nastrojach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 maja 2021 11:42

Po zwycięskim meczu na szczycie Górnik rozgromił na wyjeździe Zaborzankę Zaborze, która obecnie ma dużo problemów.

Wynik otworzyli gospodarze. W 6. minucie Stachura zagrał w pole karne do Jamróza. Młody zawodnik  Zaborzanki znalazł sposób na bramkarza.

Później strzelali już tylko przyjezdni. W 17. minucie rzut rożny wykonał Piwowar, a bramkę strzałem piętką zdobył D. Jędrusik. W 22. minucie po rzucie wolnym Brańki futbolówka odbiła się od muru i wpadła pod nogi Piwowara. Zawodnik Górnika wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 33. minucie Piwowar zdobył kolejnego gola. Otrzymał podanie na lewe skrzydło na 16 metr od K. Jędrusika i skierował piłkę pod poprzeczkę. W 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Żmuda najpierw futbolówkę uderzył, potem odbiła się ona od obrońcy i jeszcze raz od niego i wpadła do siatki.

W drugiej połowie przyjezdni nie zwalniali tempa. W 50. minucie Żmuda zagrał do wbiegającego w pole karne Sojki. Piłkarz i trener dzieci i młodzieży w Górniku minął bramkarz i strzelił do pustaka. W 55. minucie Kuleta źle interweniował przy wrzutce Żmudy. Wykorzystał to Brańka. W 60. minucie rzut rożny wykonał strzelec poprzedniego gola, a bramkę głową zdobył Kawczak. W 80. minucie Witek otrzymał piłkę od Żmudki i trafił na 1:8.

„Po strzelonych przez nas golach popełniliśmy serię prostych błędów. Boisko było ciężkie do grania. Graliśmy najmocniejszym składem, jaki na ten moment mogliśmy wystawić i zagraliśmy na tyle ile nas obecnie stać” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

„Byliśmy zdecydowanie lepsi i wygraliśmy zasłużenie” – stwierdził Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Środa 19 maja Zaborzanka Zaborze – Górnik Brzeszcze 1:8 (1:4)
Bramki: 1:0 Jamróz (6.), 1:1 D. Jędrusik (17.), 1:2 Piwowar (22.), 1:3 Piwowar (33.), 1:4 D. Jędrusik (36.), 1:5 Sojka (50.), 1:6 Brańka (55.), 1:7 Kawczak (60.), 1:8 Witek (80.)

Zaborzanka Zaborze: Kuleta, Kleczkowski (53. Gustowski), Żywicki, Malik, Gaweł, Ostrowski, Stachura (75. Gworek), Góra, Łygan (80. Kosek), Jamróz (63. Bochenek), Cinal (46. Tadeusz). Trener: Rafał Przybyła.

Górnik Brzeszcze: Wielgus, Żmudka, D. Jędrusik (65. Salepa),  Walus, Baraniak, Żmuda (55. Witek), Piwowar (60. Stachańczyk), Sojka (70. Czerwik), K. Jędrusik, Michalik (55. Kawczak), Brańka. Trener: Wojciech Włodarczyk.