Udany przedświąteczny weekend Unitek

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   26 grudnia 2019 22:03

Przed świętami Bożego Narodzenia UKHK Unia  rozegrał dwa spotkania ligowe. Ona wygrały zawodniczki oświęcimskiego klubu.

W sobotę UKHK Unia rozgromił PTH Kozice Poznań 9:1.  Pierwsza tercja była remisowa. Gole strzeliły Aneta Michałek (Unia) i Iga Schramm (Kozice). W kolejnych częściach gry mecz zdominował klub z Oświęcimia. Jego zawodniczki zdobyły osiem goli. Na listę strzelców wpisały się Ada Wawrzyk (dwie), Aneta Michałek, Katarzyna Zaborska, Magdalena Klatka, Julia Gawlik (dwie) i Justyna Żyła.

W niedzielę Unitki czekało trudniejsze zadanie, choć przeciwnikiem był znów poznański klub. Przyjezdne wygrały pierwszą częśc gry po trafieniu Karoliny Miłkowskiej. W drugiej UKHK Unia wyszedł na prowadzenie. Krążek w siatce umieściły Anna Zaborska i Julia Gawlik.

Trafienie Igi Schramm na 2:2 w trzeciej tercji zapowiadało emocje. Te były. Później gole Ady Wawrzyk i Juli Gawlik dały miejscowym dwubramkowe prowadzenie. Bramkę zdobyła jeszcze Alicja Kobus, ale punkty zostały w Oświęcimiu.