Old Boys Oświęcim przegrał z Góralami – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Hokej  |   4 kwietnia 2019 21:14

Drużyna Old Boys Oświęcim przegrała z Old Boys Podhale w karnych 2:3. Gra obu zespołów była godna nazwania tego meczu klasykiem sprzed lat.

W składach obu drużyn zagrało wielu wybitnych zawodników. Na lodowisku pojawili się Waldemar Klisiak czy Gabriel Samolej, a także wiele innych znakomitych nazwisk polskiego hokeja. Początek meczu bramkarze Witek i Rączka pewnie wykonali swoje zadanie, pomimo kilku groźnych akcji z obu stron. Pierwszą bramkę dla Szarotek strzelił Zych. Szybką ripostą oświęcimian wykorzystał Jakubik.

Oba gole padły, gdy na ławce kar siedziało po jednym zawodniku obu drużyn i występowali w 4-osobowych zestawieniach. Świetną solową akcję pokazał Klisiak, dzięki czemu Połącarz zamknął pierwszą tercję wynikiem 2:1.

Początek drugiej tercji należał do ekipy z Nowego Targu. Kubowicz po kilku wymiennych podaniach z kolegami z zespołu strzelił krążek do bramki Witka. Do końca drugiej tercji nie padły już żadne bramki.

W rzutach karnych lepsi okazali się Górale. Jedyny najazd, który znalazł drogę do siatki wykonał Malinowski. Gra obu zespołów była godna nazwania tego meczu klasykiem sprzed lat, w którym nie brakowało zaangażowania i woli walki. Panowie z obu zespołów pokazali prawdziwe charaktery.