O tym kto awansuje do półfinału zdecyduje siódmy mecz – FILM, FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   2 marca 2019 23:48

KS Unia Oświęcim  przegrała z KH GKS Tauron 2:4. We wtorek mecz w Katowicach. To on rozstrzygnie o tym, kto zagra w półfinale z Comarchem Cracovią Kraków.

W 4. minucie Unia grała w przewadze. To był bardzo dobry okres w grze gospodarzy. Biało-niebiescy mocno przycisnęli rywali. Bramkarz śląskiej drużyny miał pełne ręce roboty. Najwięcej miał jej przy strzałach Vehmanena i Themara.

W 5. minucie z prawego bulika zagrywał Kowalówka. Do krążka doszedł Przygodzki i sprytnym strzałem skierował go pod lewe spojenie, czym zaskoczył Lindskouga. W pierwszej tercji lepsza była Unia. W 11. minucie jeden z zawodników Unii podał gumę ze skrzydła pod bramkę. Trandin dołożył kija, ale minimalnie chybił. W 18. minucie Fikrt złapał krążek uderzony przez Fraszko. W 20. minucie indywiadualną akcję przeprowadził Trandin. Ograł obrońcę, lecz na bramkarza nie znalazł sposobu.

W drugiej tercji od początku goście rzucili sie do ataku. Obraz gry się zmienił. Już 32 sekundy po wznowieniu gry Urbanowicz zjechał z prawego skrzydła w kierunku bramki i strzelił celnie na przeciwległy róg. W 24. minucie Pasiut wybróbował umiejętnośc golkipera Unii. W 26. minucie skuteczną solową akcję zaprezentował Wronka. Wyprzedził obrońcę, siłą rozpędu minął też bramkarza i wpakował gumę do siatki.

W 27. minucie stojący na wprost Fikrta Malasiński nie zdołał go pokonać. W 29. minucie bliski szczęścia był Wronka. Tym razem nie wpisał sie na listę strzelców. W 38. minucie KH GKS Tauron podwyższył prowadzenie. Precyzyjnie zza bulików uderzył Pasiut.

W trzeciej tercji Unia starała się zmienić wynik meczu. Kibicowali widzowie z wszystkich sektorów. Przypomnijmy, że bilety na mecz rozeszły się  bardzo szybko. Na trybunach zasiadło ponad 3000 osób. Atmosfera przypominała tą sprzed kilkunastu lat.

W 52. minucie cieszyli się przyjezdni. Jeden z biało-niebieskich stracił gumę przy wychodzeniu ze swojej tercji obronnej. Urbanowicz podał go pod bramkę, a tam skutecznie zagrał Starzyński. Gopodarze nadal grali ambitnie. W 54. minucie Trandin wykorzystał błąd przeciwnika, który podał mu gumę. Rosjanin znalazł sposób na Lindskouga.

2 marca KS Unia Oświęcim – Tauron KH GKS Katowice 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Bramki: 1:0Przygodzki – Trandin – S, Kowalówka (5/4) 5.07) 1:1 Urbanowicz – Tuhkanen (20.32),  1:2 Wronka – Jyrkkiö (25,32),  1:3 Pasiut – Urbanowicz (38.09), 1:4  Starzyński – Urbanowicz – Łopuski (51.49),2:4 Trandin (54,01).

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Vehmanen, Šaur, Tabaček (2), Kiilholma, Themár (2) – Bezuška, A. Kowalówka, Adamus (2), Trandin, Przygodzki – Paszek, Maciejewski, Gruszka, Wanat, Malicki – Daneček, S. Kowalówka.  Trener: Witold Magiera.

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug – Jass (2), Čakajík, Urbanowicz (2), Starzyński, Łopuski – Jyrkkiö (2), Tuhkanen, Wronka, Pasiut, Fraszko – Wanacki, Laakkonen, Rohtla, Malasiński – Strzyżowski, Yashin, Krężołek (2).Trener: Tom Coolen.

Witold Magiera: Wygrała drużyna lepsza i sprytniejsza – FILM