HOKEJ. Brąz dziewcząt z hokejowej drużyny Unii Oświęcim

Paweł Wodniak  |   Hokej  |   12 marca 2011 10:41

Hokeistki UKHK Unii Oświęcim pokonały w meczu rewanżowym Naprzód. W pierwszym meczu, rozegranym w Janowie był remis. Oznacza to, że brązowy medal w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zdobyły zawodniczki klubu z Oświęcimia.

W meczu w Janowie odnotowano wynik 3:3. Rewanż był zacięty i wyrównany. To miejscowe pierwsze zdobyły bramkę. W 13. minucie do siatki trafiła Edyta Małkow. Wyrównała 17 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji Izabela Malinowska. Przyjezdne grały wtedy z przewagą jednej zawodniczki.

Przełomowym momentem był początek drugiej tercji. W 24. minucie Katarzyna Frąckowiak asystowała przy bramce Sylwii Bielas. W 25. minucie ta sama zawodniczka podała krążek Małgorzacie Gałuszce. Hokeistka klubu z Oświęcimia pokonała Małgorzatę Burdę i podwyższyła prowadzenie UKHK Unii na 3:1. Zawodniczki Naprzodu stać było jeszcze tylko na jedną bramkę. Do siatki w 48. minucie trafiła Magdalena Kosakowska. Podopieczne Grzegorza Klicha starały się doprowadzi do wyrównania, ale miejscowym udało się „dowieźć” korzystny  wynik do końca.

UKHK Unia Oświęcim – Naprzód Janów 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)

Bramki: 1:0 Edyta Małkow – Sylwia Strzelecka – Kamila Wieczorek (12.11), 1:1 Izabela Malinowska – Katarzyna Mizera (5/4) (19.43), 2:1 Sylwia Bielas – Katarzyna Frąckowiak (23.33), 3:1 Małgorzata Gałuszka – Katarzyna Frąckowiak (24.27), 3:2 Magdalena Kosakowska (47.35)

Skład UKHK Unii Oświęcim: – Anna  Trzop, Iwona Pasternak (nie zagrała) – Magdalena  Nowacka, Agnieszka  Górkiewicz, Sylwia Strzelecka, Edyta Małkow, Kamila  Wieczorek – Anna  Chudy, Joanna  Strzelecka, Małgorzata  Gałuszka, Katarzyna  Frąckowiak, Sylwia Bielas – Karolina  Kosma, Katarzyna  Kozłowska, Magdalena Gajewska, Małgorzata Metyk,  Karolina Trethan.
Trenerzy: Robert Piecha, Wadim Małkow.

Skład Naprzodu Janów: Małgorzata Burda, Weronika Kolon (nie zagrała) – Izabela Malinowska, Katarzyna  Mizera, Małgorzata  Ślimak, Klaudia Malajka, Agata Stopa – Agnieszka  Grzymisławska, Żaneta Bądkowska, Angelika Nyl, Sandra  Kosakowska, Magdalena Grzemska – Grażyna  Grzemska, Roksana Nowicka, Joanna  Orawska,  Julia Gawlik, Monika Sośnierz.
Trener: Grzegorz Klich.