Czwarte miejsce Zawadzkiej w debiucie w seniorskich mistrzostwach Polski

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   23 lutego 2017 22:53

Gabriela Zawadzka zdobyła czwarte miejsce w trójskoku na mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce seniorów.
Zawodniczka Tempa Kęty zadebiutowała na krajowym championacie w kategorii senior. W Toruniu wystartowała w trójskoku. Jako rywalki miała bardziej doświadczone zawodniczki, w tym reprezentantki Polski.

Zawadzka przystępowała do mistrzostw z rekordem życiowym 12.54. Początek konkursu był dla młodej zawodniczki z klubu z Kęt bardzo nerwowy. Oddała dwa dalekie, ale spalone skoki. W trzecim nie zaryzykowała i wykonała bezpieczną próbę.

W czwartym skoku reprezentantka klubu z Kęt oddała dobry skok na odległość 12.70. Wtedy był to wynik o 4 cm. słabszy od rezultatu dającego wtedy trzecie miejsce. W kolejnych skokach Zawadzka starała się poprawić swoją lokatę. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Jej start w mistrzostwach Polski seniorów i wynik w nich osiągnięty pokazał, że zawodniczka Tempa rozwija się w szybkim tempie.

Złoty medal zdobyła Anna Jagaciak – Michalska z AZS Poznań (13.80).  Srebro przypadło Justynie Ostrowskiej z AZS Kraków (13.07), a brąz Anna Kilian z Skry Warszawa (12.73).