Juniorzy starsi UKH Unia rozgromili ekipę z Janowa

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   12 marca 2016 23:35

Juniorzy starsi UKH Unia wygrali w meczu Centralnej Ligi Juniorów z Naprzodem Janów 13:1.

Unia, wzmocniona zawodnikami grających w zespole seniorów, od początku meczu zdecydowanie przeważała nad rywalami. W pierwszej tercji zawodnicy tej ekipy długo przebywali w tercji obronnej Naprzodu. Nie stwarzali sobie jednak wielu sytuacji bramkowych. Gospodarze mieli też problem ze skutecznością.

Wynik spotkania otworzył w 5. minucie Bartłomiej Kasperek. Miejscowi wykorzystali wtedy grę w podwójne j przewadze. Na 2:0 w 6. minucie podwyższył Kamil Paszek. W 18. minucie biało – niebiescy wygrali wznowienie. Paszek odegrał gumę przed buliki do Wojciecha Koczego, a ten strzałem z pierwszego krążka.

Druga odsłona to bezwzględna dominacja drużyny z Oświęcimia. Gospodarze przeprowadzali atak za atakiem i dochodzili do wielu sytuacji strzeleckich. W 29. minucie sytuację sam na sam już z linii niebieskiej miał Jakub Krzak i nie zmarnował jej. W 31. minucie Paszek podał gumę z lewego skrzydła do Michała Lachety. Ten pierwszy był ustawiony na prawym buliku i oddał preryjny strzał na przeciwległy słupek. W 33. minucie dobrą, indywidualną akcję przeprowadził Paszek. Zjechał z lewego skrzydła do środka i pokonał Sebastiana Rafalskiego.

16 sekund później Michał Lacheta wymanewrował przed bramką dwóch defensorów Naprzodu i zaskoczył golkipera śląskiej ekipy. Bramkę na 8:0 zdobył Adrian Prusak. W 36. minucie Paszek otrzymał podanie od Lachety. Paszek nie był przez nikogo pilnowany, więc ze stoickim spokojem skierował gumę do siatki. W 39. minucie Miłosz Noworyta uzyskał podanie zza bramki od kolegi z drużyny i wpisał się na list strzelców. Bramkę honorową dla Naprzodu zdobył w 40. minucie Hieronim Szołtys. W trzeciej tercji gospodarze dołożyli trzy trafienia.

Sobota 12 marca UKH Unia Oświęcim – MUKS Naprzód Janów 13:1 (3:0, 7:1, 3:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Kasperek – Marcel Hatłas (5/3) (4.28), 2:0 Kamil Paszek – Wojciech Koczy (5/4) (5.53), 3:0 Wojciech Koczy – Kamil Paszek (17.27), 4:0 Jakub Krzak – Bartłomiej Kasperek – Daniel, Zygmunt (28.15), 5:0 Michał Lacheta – Kamil Paszek – Wojciech Koczy (30.41), 6:0 Kamil Paszek – Wojciech Koczy – Michał Lacheta (5/4) (32.27), 7:0 Michał Lacheta (32.43), 8:0 Adrian Prusak (34.53), 9:0 Kamil Paszek – Michał Lecheta – Miłosz Noworyta (35.52), 10:0 Miłosz Noworyta – Kamil Paszek (38.24), 10:1 Hieronim Szołtys (39.11), 11:1 Michał Lacheta – Wojciech Koczy – Kamil Paszek (50.42), 12:1 Jakub Krzak – Marcel Hatłas (53.18), 13:1 Kamil Paszek – Marcel Hatłas (53.52).

UKH Unia Oświęcim: Witold Łazarz, Rafał Kubas – Jakub Nowotarski, Daniel Zygmunt, Michał Lacheta (2), Kamil Paszek, Wojciech Koczy (2) – Miłosz Noworyta, Piotr Sołtys, Marcel Hatłas, Jakub Krzak, Bartłomiej Kasperek – Przemysław Szymeczko, Szymon Wojtarowicz, Szymon Flasz, Adrian Prusak (2).

MUKS Naprzód Janów: Olaf Nowak, Sebastian Rafalski – Mariusz Żywiołek, Dawid Zielosko (4), Artur Grzegorczyk, Paweł Małopolski, Hieronim Szołtys – Bartosz Kosmęda, Wiktor Plewnia, Marek Dytkowicz, Łukasz Niedźwiedź, Adam Rajski – Mateusz Gwiozda (2), Artur Kowalski, Dawid Duży, Daniel Hołdowicz, Łukasz Hajduk oraz Mateusz Hajduk.