SIATKÓWKA. Mszanka zdobyła pierwszy punkt w lidze na terenie Grunwaldu

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   30 stycznia 2013 18:00

Mszanka Mszana Dolna zdobyła niespodziewanie pierwszy punkt w lidze. Grunwald wygrał z outsiderem, ale o wyniku zdecydował dopiero piąty set.

Mecz z ostatnią drużyną ligi pokazał, że Grunwaldowi źle się gra w roli faworyta. W pierwszym secie nic nie zapowiadało tego, żeby mecz miał się zakończyć innym wynikiem niż 3:0. Gospodarze wygrali do 12. Zawodnicy klubu z Chełmka za szybko uwierzyli, że wygrana przyjdzie sama, a punkty same się dopiszą. Siatkarze Grunwaldu popełniali proste błędy i byli rozkojarzeni. Wykorzystali to rywale i wygrali dwa kolejne odsłony.

W czwartym secie było sporo emocji. Gospodarze odskoczyli na parę punktów, ale później dali się dojść rywalowi. W końcówce podopieczni Macieja Rzędzickiego zmobilizowali się i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tie-breaku Grunwald nie miał większych problemów i wygrał do 10.
Wygraną Grunwaldu odniesiona dopiero po piątym secie i pierwszy punkt zdobyty przez siatkarzy z Mszany Dolnej należy uznać za niespodziankę.

Grunwald Chełmek – Mszanka Mszana Dolna 3:2 (25:10, 23:25, 19:25, 25:23, 15:10)

Skład Grunwaldu: Skrzypiński, Sarna, J. Wabik , Rejdych, Ghantous, Adamaszek oraz A Wabik , Jezierski.