SIATKÓWKA. Kęczanin wygrał z MKS Banimex

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   13 stycznia 2013 22:44

UMKS Kęczanin Kęty wygrał z MKS Banimex Będzin 3:1.

Zawodnicy z będzińskiego klubu przyjechali do Kęt pewni zwycięstwa. Rzeczywistość okazała się inna. To gospodarze od początku meczu byli drużyną lepszą i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Siatkarze Kęczanina dobrze przyjmowali i często prezentowali skuteczne zagrywki. Pierwszy set zawodnicy klubu z Kęt wygrali do 18 a drugi do 21. Kęczanin prowadził również w trzeciej części spotkania. W końcówce było jednak nerwowo. Udział w trzeciej odsłonie zakończył D. Syguła z MKS Banimex. Był to efekt żółtej i czerwonej kartki przyznanej za niesportowe zachowanie. Siatkarze beniaminka stracili koncentrację, a goście zaczęli grać ryzykownie, ale skutecznie. Ostatecznie tego seta wygrała drużyna przyjezdna.

W czwartej odsłonie UMKS Kęczanin powrócił do tego, co prezentował w wcześniejszych fazach meczu. Gospodarze przez dłuższy czas utrzymywali dwupunktowe prowadzenie. Pod koniec meczu powiększyli przewagę i wygrali seta do 18, a mecz 3:1.

UMKS Kęczanin Kęty – MKS Banimex Będzin 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 25:18)

Kęczanin: Fijałek, Walczykowski, Błasiak, Wawrzyńczyk,Pietraszko, Mysera, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Biegun, Wawrzyniak, Kubica, Gaweł

Banimex: D.Syguła, Tomczyk, Szczygieł, Zborowski, Wójtowicz, Sacharewicz, Głód (libero) oraz Zarankiewicz, Kantor, M. Syguła, Przybyła , Soroka