SIATKÓWKA. Grunwald na fali

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   30 października 2012 18:26

Grunwald Chełmek rozegrał w miniony weekend dwa mecze ligowe, Oba wygrał. Zawodnicy chełmeckiego klubu na pokonanym polu zostawili Dalin Myślenice, a później to samo uczynili z KS Ryglice.

Mecz Grunwaldu z Dalinem nie zachwycił kibiców, którzy przyszli go obejrzeć. Zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo.

W pierwszej części spotkania chełmecki zespół bez większych problemów najpierw zdobył dużą przewagę, a później ją utrzymał. W drugim secie obudziła się ekipa gości i wygrała go do 22. Mało brakowało do tego, żeby goście wygrali także w trzeciej odsłonie. W pewnym momencie Dalin wygrywał już sześcioma punktami. Przy stanie 8:14 gospodarze zaczęli nadrabiać straty i ostatecznie wygrali do 22.

Czwartą partię nienajlepiej zaczęli gospodarze. Przy stanie 12:14 zaczął przeciekać dach w chełmeckiej hali, a sędzia zdecydował się na zmianę boisk. Marek Adamaszek zdołał trzy raz z rzędu zablokować atak rywali. Po tych akcjach kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejął Grunwald.

Grunwald Chełmek – Dalin Myślenice 3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:22)

Dzień później zawodnicy Grunwaldu pojechali na mecz do Ryglic. W pierwszym secie gospodarze grali bardzo chaotycznie. Wykorzystali to goście z Chełmka i wygrali tę partię do 14.

Drugi set można podzielić na trzy fazy. Najpierw zdecydowaną przewagę mieli przyjezdni. Od stanu 7:12 do głosu doszli zawodnicy ryglickiego klubu i doprowadzili do remisu 16:16. Ostatecznie jednak lepiej grali siatkarze Grunwaldu.

W trzecim secie 18:13 prowadził KS Ryglice. Gracze Grunwaldu pokazali jednak, że nie zapomnieli, jak się gra w siatkówkę. Goście doprowadzili do remisu 20:20. W końcówce zespół z Chełmka zdobył pięć punktów, a stracił jeden i wygrał cały mecz.

KS Ryglice – Grunwald Chełmek 0:3 (14:25, 20:25, 21:25)

Grunwald Chełmek: Skrzypiński, Rzędzicki, Nowak, Wabik A., Adamaszek, Rejdych oraz Słysz.