Ożywiony w drugiej połowie LKS Poręba Wielka wygrał

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2019 20:42

W Porębie Wielkiej spotkały się dwie drużyny zajmujące obecnie ostatnie miejsca w B Klasie. LKS Poręba Wielka wygrał z LKS Palczowice 3:0. Gole strzelali Herma, Krzysztof Ryś i Konrad Ryś.

W 7. minucie rzut rożny wykonywał P. Płonka. Do dośrodkowanej przez nich piłki doszedł Herma i zdobył gola strzałem głową. W 75. minucie gospodarze rozegrali dobrą akcję. W jej końcowej fazie Kornaś podał do Krzysztofa Rysia, a ten dopełnił formalności kierując futbolówkę do pustej bramki. W 83. minucie po rzucie rożnym w polu karnym gości wytworzyło się zamieszanie. Płaskim strzałem po ziemi gola zdobył Konrad Ryś.

,,W pierwszej połowie graliśmy niemrawo. Nie atakowaliśmy groźnie. W drugiej na boisku pojawił się D. Płonka i doprowadził do ożywienia meczu. W tej części gry już totalnie opanowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku” – powiedział Bartłomiej Krawczyk, działacz i zawodnik LKS Poręba Wielka.

Sobota 27 kwietnia LKS Poręba Wielka – LKS Palczowice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Herma (7.), 2:0  Krzysztof Ryś (75.), 3:0 Konrad Ryś (83.)

LKS Poręba Wielka: Sroka, Konrad Ryś, Pawlak,  Herma (70. Klisiak), Krawczyk, Kwaczała (46. D. Płonka), P. Płonka, Kornaś, Paluch, Krzysztof Ryś, Brania (85. Kępka).

LKS Palczowice: Zemła, Czopek P. Folga, B. Kowalczyk (83. Głąb), Nowokuński, Nowotarski,  Romanowski, A. Folga  (75. Nowak),  K. Kowalczyk, Para, Putowski.