STRZELECTWO. Nowy sezon ligowy rozpoczęty

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   21 listopada 2011 21:19

Rozpoczęła się kolejna edycja Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach bierze udział siedem powiatowych placówek.

Do startu pierwszej rundy zgłosiło się ponad 70 zawodników. Judyta Boba z powiatowej trójki okazała się zwyciężczynią w kategorii juniorek. Tuż za nią uplasowała się Aleksandra Wędzicha i Patrycja Bunalska z PZ 1. W młodszej grupie dziewcząt tryumfowała Patrycja Pilch ze szkoły salezjańskiej. Na drugim miejscu zawody ukończyła Dominika Kajfasz z PZ 5 a na trzecim Ewelina Urbańczyk z PZ 10 w Kętach.

Zawody w kategorii juniorów wygrał Łukasz Kijak z PZ 5. Wyprzedził Jakuba Masa z PZ 2 i Sebastiana Łysonia z PZ 10. W kategorii junior młodszy najwięcej punktów na swoje konto zapisał Maciej Śliwiński z PZ 1. Na pokonanym polu pozostawił Tomasza Śwista ze szkoły salezjańskiej i Mateusza Charężę z PZ 5.

Klasyfikacja szkół po I rundzie:
1. Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu
2. Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu