JASIENICA/MILÓWKA. Oświęcimscy łucznicy odnoszą kolejne sukcesy

Paweł Wodniak  |   Fakty mocno sportowe  |   26 grudnia 2010 11:27

Bogate w zawody i medale były ostatnie dni dla oświęcimskich łuczników. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kadet pod czujnym okiem trenera Marka Kocurka strzelali w Jasienicy kołom Bielska-Białej i Milówce.

W XIII Mikołajkowych Zawodach Łuczniczych w Jasienicy uczestniczyło ponad 200 zawodników z całej Polski oraz z Czech. Oświęcimianie w kategorii klasy I-III przywieźli srebrny medal zdobyty przez Kingę Kułas. Wśród dziewcząt z klas IV- VI szóste miejsce wywalczyła Agnieszka Chowaniec, a w kategorii chłopcy młodsi także szóste miejsce przywiózł Kamil Szałaśny. Łukasz Szałaśny był czwarty wśród starszych chłopców ze szkół gimnazjalnych.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Milówce, zawodnicy strzelali na odległość 18 metrów, cztery rundy po dziesięć trzystrzałowych serii. Kadet 910 punktami za przyczyną Adama Kajstura wywalczył piąte miejsce.

Młodsi strzelcy w tym czasie walczyli w Milówce w ramach Szkolnej Ligi Robin Hooda.
– W kategorii dziewczęta młodsze pierwsze miejsce i zarazem rekord życiowy (272 punkty na 300 możliwych) zdobyła Natalia Stachowiak, a trzecie miejsce po zaciętej walce w strzelaniu do jabłek zdobyła Kornelia Heród. W kategorii chłopcy młodsi srebro przywiózł Kamil Szałaśny, który po strzelaniu punktowym zajmował pierwsze miejsce – relacjonuje Marek Kocurek, trener i opiekun UKS Kadet.

Na zdjęciu: Łucznicy podczas zawodów. Fot. Kadet