Promocja powinna szaleć, a w większości kuleje

Paweł Wodniak  |   Publicystyka  |   21 stycznia 2011 20:47
Udostępnij

O Złotych Sakiewkach w Chełmku  dowiedziałem się post factum. Od Alberta Bartosza, szefa zamiejscowej agendy urzędu marszałkowskiego w Krakowie. Dlaczego kuleje promocja w trzech z czterech gmin miejsko-wiejskich powiatu oświęcimskiego?

W powiecie oświęcimskim rzeczników prasowych maja wyłącznie  starostwo, miasto Oświęcim, i gmina Kęty. Nie potrzebują ich Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i gmina Oświęcim. Tam informacji udzielają włodarze gmin. I to wystarczy.

Jednakże stanowiska rzeczników w gminach Brzeszcze. Chełmek, Kęty i Zator wydają się być nieodzowne. W tychże gminach dzieje sie naprawdę wiele. Az dziw bierze, że włodarze nie chcą się chwalić efektami swoich działań.

Z czterech wymienionych gmin tylko jedna zainwestowała w rzecznika. Co prawda jakość przesyłanych przez niego informacji pozostawia wiele do życzenia, ale jednak cokolwiek z Kęt do mediów napływa.

Brzeszcze, Chełmek i Zator prawdopodobnie wychodzą z założenia, że wystarczy wejść na stronę internetową, by zdobyć newsy. By wdrożyć taki tok myślenia, dziennikarz musiałby każdego dnia wchodzić na kilkanaście stron internetowych i to przynajmniej po kilka razy dziennie, bo przecież nie wiadomo, kto kiedy umieści nowe informacji.

Sądzę, że to samorządom gminnym powinno zależeć na upublicznianiu informacji. Media bez samorządów sobie poradzą, ale samorządy bez mediów będą miały trudno przebić się z informacjami. Dlatego wydziały promocji, zamiast istnieć same dla siebie, powinny zaistnieć także dla opinii publicznej.

Komentarze
  • 21 stycznia 2011 21:50

    Anonim

    A to urzędy są dla mediów, czy odwrotnie? media będą istnieć bez wieści z samorządów. Ale samorządy bez mediów będą w czarnej d…

  • 22 stycznia 2011 09:33

    Anonim

    A może dla niektórych samorządów jedynym ratunkiem jest to, że nic o nich nie piszą.

  • 31 stycznia 2011 15:13

    Anonim

    co szukalem, dzieki


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.