Reklama
30 kwietnia 2026, czwartek
Namalował swastykę w miejscu upamiętnienia więźniów podobozu Jawischowitz
- Paweł Wodniak
- Na sygnale
- 19 listopada 2024
- 10:30
Reklama
Zarzut propagowania nazizmu usłyszał 21-letni mieszkaniec Brzeszcz. Młodzieniec wykonał swastykę przy tablicy pamiątkowej.
W październikową noc w brzeszczańskim parku miejskim nieznany wówczas sprawca namalował farbą w sprayu swastykę. Symbol nazizmu wykonał na bruku alejki parkowej tuż przy tablicy upamiętniającej więźniów KL Auschwitz - podobozu Jawischowitz.
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach przez ponad miesiąc pracowali nad sprawą. Po ponad miesięcznym dochodzeniu trafili na dowody, że czynu mógł dokonać miejscowy 21-latek.
Kryminalni w poniedziałek zatrzymali podejrzanego w domu. Zatrzymali go i przedstawili zarzut propagowania nazizmu. Za to przęstępstwo grozi kara do trzech lat więzienia.
„Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu” - mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.