Nad wodą chcieli zapalić “trawkę”

1 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   11 czerwca 2018

Wybrali się w trójkę nad Sołę w Broszkowicach, aby zapalić marihuanę. Teraz 18-latkowi grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Oświęcimscy policjanci postawili  zarzuty posiadania oraz udzielenia środków odurzających 18-letniemu mieszkańcowi Chełmka. Mężczyzna oraz jego dwaj znajomi nocą wybrali się nad rzekę, aby zapalić  marihuanę.

Przypadkowa kontrola

W nocy z 4 na 5 czerwca, tuż po północy,  policjanci nad brzegiem rzeki zauważyli zaparkowany samochód. Kiedy podeszli bliżej zauważyli, że samochodzie znajduje się trzech mężczyzn, a z pojazdu wydobywa się woń charakterystyczna dla marihuany. Przystąpili do kontroli osób, którymi okazali się mieszkańcy Chełmka w wieku 16, 18 oraz 19 lat.

“Policjanci podczas przeszukiwania pojazdu znaleźli skręta marihuany, fajkę wodną oraz młynek, w środku którego znajdował się susz roślinny. Wszyscy amatorzy środków odurzających zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy policji” – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Nieletni przekazany matce

Pełnoletni trafili do policyjnego aresztu,  natomiast po nieletniego przyjechała matka.

“Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana.  W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że właścicielem marihuany był 18-latek, który odpowie również za udzielenie narkotyków kolegom” – dodaje Jurecka.

Kara

Za posiadanie środków odurzających oraz udzielanie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielenie  narkotyku nieletniemu grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Komentarze
  • 11 czerwca 2018 12:34

    blabla123123

    Policja widać nie ma co robić tylko psuje młodym życie…
    Pedofile na wolności a za “trawkę” ścigają absurd…

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa