SIATKÓWKA. Komplet zwycięstw Grunwaldu w drugiej fazie rozgrywek

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   15 marca 2015 18:40

Grunwald Chełmek wygrał z LKS Bobowa 3:2. Podopieczni Marka Nowaka bez porażki zakończyli udział w drugiej fazie sezonu. Teraz rozpoczynają przygotowania do majowego turnieju barażowego o awans do II ligi.

Gospodarze sobotniego spotkania zwycięstwo w rozgrywkach III ligi mieli już zapewnione wcześniej. W ostatniej kolejce siatkarze klubu z Chełmka nie mieli jednak zamiaru zrezygnować z walki o zwycięstwo.

Na początku pierwszego seta kilka prostych błędów liderów rozgrywek wykorzystali przeciwnicy. Zawodnicy LKS Bobowa wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta.Przez większą część drugiej odsłony gra była toczona punkt za punkt. W końcówce tej partii więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Podobnie było w trzeciej części meczu. W pewnym momencie zespół z Bobowej wygrywał 19:21. Na sześć kolejnych punktów zespołu z powiatu oświęcimskiego, podopieczni trenera Popardowskiego odpowiedzieli tylko jednym i przegrali.

Po wyjściu na prowadzenie siatkarze klubu z Chełmka za szybko uwierzyli w końcowy sukces. Czwarty set wygrali przyjezdni. W tie breaku zdecydowanie lepsi byli zwycięzcy trzecioligowych rozgrywek.

Teraz zawodnicy trenowani przez Marka Nowaka będą się przygotowywali do turnieju barażowego o awans do II ligi, który odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja. Gospodarz zawodów nie jest jeszcze znany.

Sobota 14 marca Grunwald Chełmek – LKS Bobowa 3:2 (21:25, 25:19, 25:22,20:25,15:7)

Grunwald Chełmek: Michał Skrzypiński, Marek Nowak, Jakub Wabik, Marcin Sobczyk,Mariusz Jezierski, Krzysztof Szopa, Marek Adamaszek (libero) oraz Paweł Rejdych, Łukasz Sarna, Bartosz Matyja, Łukasz Pietrzyk. Trener: Marek Nowak.

LKS Bobowa: Jakub Popardowski, Mateusz Kuś, Przemysław Gryzło, Damian Gądkiewicz, Piotr Mędoń, Bogumił Steinhoff, Maciej Tubek (libero) oraz Jarosław Iwański, Marcin Kudławiec, Michał Tubek, Rafał Wiatr. Trener: Paweł Popardowski.