SIATKÓWKA. Grunwald wygrał z Kłosem

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   10 stycznia 2013 19:21

Grunwald wygrał z Kłosem Olkusz 3:1. Klubowi z Chełmka patronują medialnie Fakty Oświęcim.

Pierwszy set nie był najlepszy w wykonaniu gospodarzy. Podopieczni Macieja Rzędzickiego przespali tę część spotkania. Wykorzystali to zawodnicy Kłosa i wygrali pierwszą odsłonę do 20.

W drugim secie gra siatkarzy chełmeckiego klubu trochę się poprawiła. Problemem miejscowej drużyny było jednak to, że po tym, jak udawało się im odskoczyć rywalom na kilka punktów, mieli przestoje w grze. Po emocjonującej końcówce i graniu na przewagi ostatecznie Grunwald wygrał set i doprowadził do wyrównania.

W kolejnych setach gospodarze także nie ustrzegli się błędów, ale wygrali mecz 3:1. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył Aleksander Słysz. Podczas spotkaniu palec złamał Maciej Rzędzicki, grający trener Grunwaldu.

Grunwald Chełmek – Kłos Olkusz 3:1 (20:25, 30:28, 25:23, 25:22)

Skład Grunwaldu: Skrzypiński, Nowak, Rzędzicki, Słysz, Ghantous, Sarna, J. Wabik (libero) oraz Adamaszek.