Futbolowa sobota w regionie. Cenne punkty Chełmka

Andrzej Rzycki  |   Piłka nożna  |   16 września 2023 21:50

Tercet drużyn reprezentujących oświęcimski podokręg w rozgrywkach czwartej ligi przegrał sobotnie mecze. Powody do radości mają za to w Chełmku.

Podopieczni Piotra Pierścionka zwyciężyli w Sieprawiu 4:2.

W czwartej lidze przegrał rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie zespół z Jawiszowic. Spotkanie z Lubaniem Maniowy miało dramatyczny przebieg. Goście wyrównali w końcówce po trafieniu Eryka Ceglarza, ale w doliczonym czasie gry decydujący cios zadali miejscowi.

Bliscy sprawienia sporej niespodzianki byli oświęcimianie

Biało-niebiescy nieznacznie ulegli na wyjeździe rezerwom krakowskiej Wisły 2:1. Jedynego gola dla zespołu prowadzonego przez Marka Kołodzieja strzelił Artur Czarnik, który wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Jakubie Snadnym.

Ciągle trwa niestety czarna seria beniaminka z Nowej Wsi. Niwa w dziewięciu dotychczasowych meczach ligowych zdobyła zaledwie punkt i zamyka tabelę. Dziś podopieczni Bartłomieja Dudzica przegrali w Rabce z Wierchami 3:0.

Cieszą się w Chełmku

W szóstej kolejce piątoligowych rozgrywek biało-zieloni pokonali w Sieprawiu miejscowe Karpaty 2:4. Gospodarze już w 3 minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym. Później dla Chełmka trafiali Mateusz Tomko (25 min) i Kamil Majka (40 min). Karpaty mogły wyrównać jeszcze przed przerwą, ale Olaf Przewoźnik wybronił „jedenastkę”.

Na początku drugiej połowy (49 min) Igor Socha podwyższył na 1:3, a niespełna kwadrans później było już 1:4. Na listę strzelców wpisał się Wiktor Piątek (63 min). Karpaty zdołały tylko skorygować wynik na 2:4 i komplet punktów pojechał do Chełmka.