Korona wysoko wygrała na wyjeździe

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 września 2022 07:52

Korona Harmęże wygrała na wyjeździe z LKS Palczowice 7:0.

W 16. minucie obrońca zespołu gospodarzy skierował piłkę do własnej bramki. W 22. minucie szybką akcję Rusinka z Bargielem skutecznym strzałem zakończył ten drugi.  Minutę później drużyna zespołu przyjezdnego zdobyła gola na 0:3. Rusinek przejął piłkę i odegrał ją do Chowańca, a ten był skuteczny.

Później Bargiel otrzymał futbolówkę od Rychlewicza i pokonał bramkarza. W 66. minucie było 0:5. Żak przeprowadził indywidualną akcję i zagrał do Tyrana, który dopełnił formalności kierując piłkę do pustej bramki. W 80. minucie po ataku gospodarzy bramkarz złapał piłkę i dalekim podaniem uruchomił Żaka. Zawodnik Korony wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem. Wynik ustalił Tyran po swojej indywidualnej akcji.

„Kolejny raz mieliśmy problem ze składem. Było nas jedenastu. Do tego w 10. minucie musiałem zejść z boiska z powodu kontuzji. Ciężko się grało z dobrze zorganizowanym rywalem” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

„Przeciwnik nie zagroził nam nawet przez moment. Wygraliśmy w pełni zasłużenie” – powiedział Dariusz Pawełkiewicz, działacz Korony Harmęże.

Sobota 10 września LKS Palczowice – Korona Harmęże 0:7 (0:4)
Bramki: 0:1  gol samobójczy (10.), 0:2 Bargiel (22.), 0:3  Chowaniec (23.), 0:4 Bargiel, 0:5 Tyran(66.), 0:6 Żak (80.), 0:7 Tyran

LKS Palczowice: Skrzypek, Nowokuński, Cienkosz (10. pusta zmiana), Szewczyk, Folga, K. Kowalczyk, Miętka, B. Kowalczyk, Wojnowski, Chachuła. Trener: Patryk Cienkosz.

Korona Harmęże: Sroka, Krzysztof Majewski (46. Pactwa), Koziara, Rusinek (70. Głowacki), Kumorowski (75. Żołneczko), Tyran, Bargiel (46. Baran), Chowaniec (46. Wykręt), Żak (80. Pawlak), Foks, Rychlewicz. Trener: Karol Majewski w zastępstwie.