Niespodzianka w Kętach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 czerwca 2022 05:16

Team Sport Hejnał Kęty wygrał pierwszy raz  w tej rundzie. W gminnych derbach zwyciężył 2:1 z wiceliderem, który tydzień temu  świętował awans do nowej V Ligi.

W 45. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego z 17 metrów zdobył Rogala. W 60. minucie również bezpośrednio ze stałego fragmentu gry trafił Jurczak. W 75. minucie faulowany w polu karnym był Grabowski. Skutecznie z wapna strzelił Dudzic.

,,Nie odkryliśmy się. Graliśmy defensywnie. Próbowaliśmy kontrować i dobrze się broniliśmy. Rywal był rozkojarzony. Ważne dla meczu było ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy. To było nasze pierwsze wiosenne zwycięstwo” – powiedział Mariusz Wadoń, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

,,Uśpił nas awans. Głowy zostały przy tym świętowaniu z zeszłego tygodnia a nie przy tym meczu. Zagraliśmy dziś słabo. Przeciwnik  biegał, walczył, więc osiągnął cel” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 11 czerwca Team Sport Hejnał Kęty – Niwa Nowa Wieś 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Rogala (45.), 1:1 Jurczak (60.), 2:1 P. Dudzic rzut karny (75.)

Team Spor Hejnał Kęty: Drewniany, Tarashchyk, Januszyk, Karpiński, Waluś, Rogala (70. Grabowski), Majdak (85. Bestalannyi), Merta, Ochman (46. Wawro), Białek, Dudzic. Trener: Mariusz Wadoń.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Mateja, Matejko, Stawowczyk (70. Lukiianchuk) Gardyński, Pękala, Jaroś, Jurczak, Kubeczko, Miłoń, Piskorek. Trener: Michał Matejko.