Przeciszovia wygrała z osłabionym Sygnałem. Ważna deklaracja jej trenera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 czerwca 2022 19:26

Przeciszovia wygrała u siebie z Sygnałem 5:1. Goście doznali sporego osłabienia kończąc mecz w dziewięciu. Po meczu Łukasz Płonka miał do przekazania swoim zawodnikom ważną informację.

Przyjezdni grali od początku w 11 i nie mogli dokonać zmian. W 40. minucie musieli dokonać pustej zmiany, gdyż z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Augustyn. W 42. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Matla otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i znalazł sposób na bramkarza.

W 47. minucie Sygnał doznał kolejnego osłabienia, gdyż również z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Rąba. Minutę później K. Michałek zdobył gola strzałem głową z bliska.

Drużyna z Włosienicy grała ambitnie i zdołała zdobyć gola. Ze środka Szpiegla podał do Krzemienia. Ten w sytuacji sam na sam wolał jednak podać Jarzynie, który umieścił futbolówkę w siatce. Kolejne bramki zdobyli gospodarze, a konkretnie Bartuś, który po solowych akcjach uderzał skutecznie zza szesnastki.

Po meczu Łukasz Płonka, trener Przeciszovii poinformował swoich zawodników, że będzie ich trenerem do końca sezonu, a później rezygnuje z tej funkcji.

,,Chciałem pochwalić przeciwników za to, że mimo sytuacji kadrowej do końca spotkania grali ambitnie. My mieliśmy przewagę i dużo graliśmy piłką. Bramki na 2:0 ustawiły mecz. Po meczu oficjalnie przekazałem drużynie, że po trzech latach pracy rezygnuje z jej prowadzenie. Funkcję trenera będę pełnił tylko do końca sezonu. Chciałbym skupić się na sprawach prywatnych, gdzie muszę trochę nadrobić i na pracy w Akademii Piłkarskiej. Nie ukrywam, że chciałem też trochę odpocząć. Dodatkowo uważam też, że drużyna potrzebuje nowego impulsu” – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii.

,,Brawo dla mojej drużyny za ambitną grę do końca” – powiedział Daniel Płonka, trener Sygnału Włosienica.

Niedziela 5 czerwca Przeciszovia Przeciszów – Sygnał Włosienica 5:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Matla (40.), 2:0 K. Michałek (47.), 2:1 Jarzyna (70.), 3:1 Bartuś (80.), 5:1 Bartuś (87.)

Przeciszovia Przeciszów: D. Michałek, Skrobacz, Mycyk, Klimczyk, Węgrzyn (75. Ł. Płonka), Semik (65. Pawela), Żabiński, Matla, Kozak (65. Baranowski), Korczyk (46. Bartuś), K. Michałek. Trener: Łukasz Płonka.

Sygnał Włosienica: Rąba (47. pusta zmiana), Oczkowski, Pacyga, Korwin, Grubka, Szpiegla, Krzemień, Mondry, Pokrzyk, Jarzyna, Augustyn (40. pusta zmiana). Trener: Daniel Płonka