Wysokie wyjazdowe zwycięstwo Strumienia

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 maja 2022 06:20

Strumień Polanka Wielka wygrał na wyjeździe z Sygnałem Włosienica. To był pierwszy mecz, w którym gospodarzy prowadził Daniel Płonka.

W 25. minucie Łukaszczyk doszedł do piłki po zagraniu wzdłuż bramki kolegi z drużyny i odbiciu jej przez przeciwników. Zawodnik uderzył skutecznie lewą nogą na dalszy róg. W 28. minucie przy lewym narożniku szesnastki faulowany był Boba. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Malik.

W 32. minucie na prawej stronie Antecki ustawiony tyłem do bramki przyjął futbolówkę, odwrócił się, wszedł w pole karne i strzałem lewą nogą umieścił ją tuż przy słupku. W 42. minucie było 0:4. Boba otrzymał prostopadłe podanie i zagrał wzdłuż bramki. Akcję domknął Łukaszczyk. W 55. minucie z siódmego metra strzelił Boba. Bramkarz odbił piłkę, ale ta i tak wpadła do siatki. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Gałgan. Wykorzystał prostopadłe podanie kolegi z drużyny, wyprzedził golkipera i wślizgiem zdobył gola.

,, Kiedyś obiecałem  prezesowi Sygnału, że jeśli będą problemy, to obejmę drużynę. Po rozmowach postanowiłem więc spełnić obietnice” – tłumaczy Daniel Płonka, trener Sygnału Włosienica.

,,Wygrali lepsi. My jednak też mieliśmy swoje sytuacje. Myślę, że wynik jest za wysoki i że zasłużyliśmy choćby na jednego gola” – powiedział Daniel Płonka.

,,Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w pierwszej połowie. Realizowaliśmy założenia taktyczne. Udało nam się szybko zdobyć gole, co ułatwiło nam grę. Rywal też był zdeterminowany, ale dobrze go powstrzymywaliśmy. W drugiej połowie graliśmy spokojnie” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

Niedziela 15 maja Sygnał Włosienica – Strumień Polanka Wielka 0:6 (0:4)
Bramki: 0:1 Łukaszczyk (25.), 0:2 Malik (28.), 0:3 Antecki (32.), 0:4 Łukaszczyk (42.), 0:5 Boba (55.), 0:6 Gałgan (82.)

Sygnał Włosienica: Rąba, Pokrzyk, Oczkowski, Pacyga, Grubka, Augustyn, Szpiegla, Mondry, Krzemień, Hajder, Stachura. Trener: Daniel Płonka.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Malik, Drabczyk, Jaszczyk, Zimnal, Hamerski, Merta,  Łukaszczyk, Antecki (46. Sulkiewicz), Boba (75. Brzeziński), Borowczyk (80. Gałgan). Trener: Łukasz Jasek.