TENIS STOŁOWY. Polfin wygrał międzynarodowy turniej drużynowy

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   8 kwietnia 2012 11:47

Drużyna UKS Polfin Ogrodzenia Biz Oświęcim zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym turnieju drużynowym w Korfantowie. W zawodach brały udział ekipy z Belgii, Czech, Francji i Polski.

W pierwszej fazie rozgrywek zawodnicy oświęcimskiego klubu bez problemu pokonali rywali z Czech i Francji. W półfinale Polfin zagrał z faworyzowaną drużyną z Belgii.

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Po czterech grach singli oraz deblu tenisiści stołowi z Polski wygrywali 4:1. Do rozstrzygnięcia każdej z gier potrzebny był piąty set. Belgowie byli jednak bardzo mocno zmotywowani i walczyli nadal o dobry wynik. Swój pojedynek przegrał Robert Świrk i Wacław Suchecki i było 4:3 dla Polfinu. Na końcu na obu stołach walczył Długaj i Marek Kądziela. Te gry także zakończyły się dopiero po piątym secie. Kądziela przegrywał 7:9, ale ostatecznie wygrał 12:10 i przypieczętował zwycięstwo oświęcimian.

W finale Polfin wygrał z LUKS Korfantów 5:3.