Iskra pożegnała Keeza B Klasę zwycięstwem – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 lipca 2021 15:30

Iskra Brzezinka wygrała u siebie z LKS Poręba Wielka 4:2 w ostatniej kolejce Keeza B Klasy. Teraz zawodnicy obu drużyn mają krótką przerwę.

Przed meczem przedstawiciele PPN Oświęcim wręczyli Iskrze puchar za mistrzostwo Keeza B Klasy i  statuetkę Grzegorzowi Samkowi za tytuł króla strzelców tej klasy rozgrywkowej.

W 15. minucie Skibicki obsłużył dobrym podaniem Krzemienia. Ten tak uderzył piłkę, że przeszła ona obok bramkarza gości. W 25. minucie po wyrzucie z autu Płatka, podanie głową przedłużył Koczur. Na zgraną futbolówkę nabiegł D. Skiernik. Zawodnik mocno uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 30. minucie gola zdobyli przyjezdni. Piłkę w pole karne wrzucił jeden z zawodników LKS Poręba Wielka, drugi zbił głową do Kornasia, a ten skierował futbolówkę przy słupku. W 69. minucie z prawego skrzydła dograł Skibicki, a skutecznie na dalszy róg strzelił Samek. W 77. minucie po składnej akcji i kilku wymianach podań i po zagraniu ze skrzydła nogę dołożył Tomczyk i trafił na 3:2.  Trzy minuty później indywidualną akcję przeprowadził Wojtaszak. Drugi trener Iskry dośrodkował na głowę Samka, który ustalił wynik meczu.

„Mecz był cały czas pod całkowitą naszą kontrolą. Składne akcje wszystkich formacji mogły cieszyć  kibiców. W nasze poczynania wkradły się błędy, które wykorzystali rywale. Uważam jednak, że nasze zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Teraz udajemy się na zasłużone urlopy, a w połowie lipca wracamy do przygotowań do Kezza A Klasy” – powiedział Adrian Wojtaszak, drugi trener Iskry Brzezinka.

„To był niezły mecz w naszym wykonaniu. Przyjechaliśmy w 12. W 70. minucie zderzyłem się z bramkarzem. Doznał kontuzji i w bramce stanąłem ja. Rywal był zdecydowanie lepszy. Uważam jednak, że czasami udało nam się ich powstrzymywać i postawiliśmy się im” – powiedział Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

Sobota 26 czerwca Iskra Brzezinka – LKS Poręba Wielka 4:2 (2:1)|
Bramki: 1:0 Krzemień (15.), 2:0 D. Skiernik (25.), 2:1 Kornaś (20.), 3:1 Samek (69.), 3:2 Tomczyk (77.), 4:2 Samek (80.)

Iskra Brzezinka: Baruś (46. Nowak), Mika (75. Nagi), Koczur, Płatek, Krzemień, Drobisz, Skibicki (84. Przesór), Wojtaszak, D. Skiernik, Sergiel (75. Homa), Samek (90. Sulikiewicz). Trener: Adrian Wojtaszak.

LKS Poręba Wielka: K. Kołacz (70. pusta miana), Krzysztof Ryś, Szczerbowski, Dźwigoński, Krawczyk, Stefański (55. Tomczyk), P. Sporysz, Żydzik, Kornaś, Oczkowski, P. Kołacz. Trener: Damian  Pałamarczuk.