Ważne zwycięstwo Zatorzanki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 czerwca 2021 16:08

Zatorzanka walczy o utrzymanie w Lidze Okręgowej. W środę wygrała u siebie z Zgodą Byczyna 3:2.

W 34. minucie po zagraniu ze skrzydła Stanka bramkarza strzałem głową zaskoczył Kwiatkowski. W 41. minucie Szymonik zagrał do Stanka, który przyjął piłkę i strzelił  20 metrów. Po tej próbie futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 46. minucie Kalinowski otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny z strzałem z kąta zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. Ten sam zawodnik wyrównał w 55. minucie. Wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła. W 65. minucie po zagraniu prostopadłym jednego z zawodników Zatorzanki Stefaniak bardzo dobrze zachował się w zamieszaniu podbramkowym i trafił do pustaka.

„Mecz nie był na wysokim poziomie, ale było w nim dużo walki. My mieliśmy więcej sytuacji bramkowy” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Środa 2 czerwca Zatorzanka Zator – Zgoda Byczyna 3:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Kwiatkowski (34.), 2:0 Stanek (41.), 2:1 Kalinowski (46.), 2:2 Kalinowski (55.), 3:2 Stefaniak (65.)

Składy Zatorzanki Zator: Kołodziejczyk, Hajduk, K. Celej, Balonek (46. A. Celej), K. Wolanin, Mika, Szymonik, Kwiatkowski, Stefaniak, Kowalczyk (87. Gzela), Stanek. Trener: Marcin Folga.