Niwa wywiozła z Gorzowa trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2021 20:47

Niwa  wygrała na wyjeździe z LKS Gorzów 3:1 i wróciła na pozycje wicelidera Ligi Okręgowej.

W 18. minucie na prowadzeni wyszli gospodarze. Jeden z zawodników LKS Gorzów zagrał długą piłkę do przodu. Do piłki wyszedł bramkarz i Wesecki. Piłka znalazła się w siatce po zagraniu głową tego drugiego. Zdaniem gospodarzy Wesecki był ewidentnie faulowany poprzez uderzenie ręką. Zawodnikowi potrzebna była pomoc medyczna.

,,Bramkarz nie otrzymał tutaj kartki za swoje niebezpieczne zagranie, a moim zdaniem powinien ją dostać” – powiedział Maciej Kania, trener LKS Gorzów.

,,Ja tutaj nie widzę kontrowersji. Padł gol uznany przez sędziego. W tym wypadku mógł albo uznać gola albo przyznać rywalom rzut karny i dać golkiperowi kartkę” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

W 50. minucie przyjezdni wyrównali. Jeden z piłkarzy Niwy zaatakował prawym skrzydłem i zagrał wzdłuż pola karnego do środka. Gola zdobył Dokudowiec.

W 62. minucie był ważny moment spotkania. Przy ławce rezerwowych LKS Gorzów odbyło się starcie Chrapka z Dulowskim. Doszło do przepychanki między zawodnikami obu ekip. Brała w niej udział większa liczba piłkarzy. Sędziowie pokazali jej uczestnikom żółte kartki. Dla Dylowicza była to druga kartka, więc od tego momentu zespół z Gorzowa grał w osłabieniu.

W 65. minucie indywidualną akcję przeprowadził Chrapek. Wszedł w pole karne między dwóch obrońców i znalazł sposób na bramkarza. W 75. minucie było 1:3. Lewą flanką urwał się Miłoń i podał wzdłuż  do Piskorka. Ten ustalił wynik spotkania.

,,Rywal grał atakiem pozycyjnym, a my z kontry. Mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Muszę jednak moich zawodników za walkę do końca” – powiedział Maciej Kania, trener LKS Gorzów.

,,Cieszy mnie wygrana. Walczymy dalej” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

Poniedziałek 3 maja LKS Gorzów – Niwa Nowa Wieś 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Wesecki (18.), 1:1 Dokudowiec (50.), 1:2 Chrapek (65.), 1:3 Piskorek (75.)

LKS Gorzów: Adamus, Bodziony (75. Domżał), Dulowski, Śliwiński (46. Górski), Światłowski (60.Brania), Nędza, Biskup (65. Cichoń), Dylowicz, Grodzki (46. Pieczara), Wesecki, Molenda. Trener: Maciej Kania.

Niwa Nowa Wieś: Korzec, Holewa, Matusz (65. Miłoń), Nycz (85. Merta), Chrapek (80. Deska), Matejko, Piskorek, Dokudowiec, Pękala, Mateja, Zwaryczuk (50. Gardyński). Trener: Michał Matejko.