Udana pogoń Sygnału za Zgodą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 maja 2021 08:42

Zgoda Malec wygrywała 3:0 z zespołem walczącym o utrzymanie w A Klasie. Ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem 3:3.

W 18. minucie z prawej strony strzelił Sokół. Bramkarz wybił piłkę przed siebie. Uderzeniem głową skutecznie dobił Jaromin. W 28. minucie skutecznie z 12 metrów pod poprzeczkę uderzył Kowalski. W 37. minucie Łukasik wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

W 71. minucie przyjezdni strzelili pierwszego gola. W zamieszaniu podbramkowym dobrze odnalazł się Szpiegla. Strzelił z szesnastki na dalszy róg. W 86. minucie Sygnał przeprowadził składną akcję. Po wrzutce w pole karne i nieporozumieniu bramkarza z obrońcą Zgody piłkę w siatce umieścił Korwin. Wyrównał w doliczonym czasie gry K. Stachura. Pokonał golkipera strzałem głową po podaniu Szpiegli.

,,Pierwsza połowa była dla nas. Mogliśmy ją wygrać wyżej. Na drugą wyszliśmy rozluźnieni, pewni siebie i rozkojarzeni. Ci co weszli z rezerwy nie dali takiej jakości, jakiej się spodziewałem” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Pierwsza połowa mnie rozczarowała. Zabrakło nam koncentracji, a także popełniliśmy liczne indywidualne błędy. W drugiej połowie się obudziliśmy. Nasza gra wyglądała zupełnie inaczej. Uwierzyliśmy w siebie i podjęliśmy walkę. Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

Sobota 1 maja Zgoda Malec – Sygnał Włosienica 3:3 (3:0)
Bramki: 1:0 Jaromin (18.), 2:0 Kowalski (28.), 3:0 Łukasik (37.), 3:1 Szpiegla (71.) 3:2  Korwin (86.), 3:3 K. Stachura (90+3)

Zgoda Malec: Gibas, Wróblewski (46. Nowak), Lekki, Szczepaniak, Tomala, Kowalski, K. Drebszok, Chwierut (88. Oczkoś), Sokół (75. Banasiak), Łukasik (78. Żmuda), Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.

Sygnał Włosienica: R. Jarosz, Pacyga (46. Korwin), Oczkowski, Ludwinek, Sarna, Pacyna,  Grubka (30. Mondry), Krzemień (80. K. Stachura), Walczak, Szpiegla, Sulkiewicz (85. Pokrzyk). Trener: Daniel Zaborowski.